Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše joprojām apsver, vai sūdzēt tiesā VID

Aizsardzības ministrs Einārs Repše (JL) vēl nav izlēmis, vai sūdzēt tiesā Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par goda un cieņas aizskaršanu saistībā ar masu medijos publicēto informāciju par Repšes izdevumiem 2003. gadā.

Repše aģentūrai LETA sacīja, ka ir saņēmis atbildi no VID uz vēstuli, kuru viņš iestādei nosūtīja pirms mēneša un kurā aicināja atsaukt, viņaprāt, nepatiesās ziņas, ka sniegtas Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijai nosūtītajā atzinumā.

Jau ziņots, ka VID 24. februārī nosūtītajā vēstulē Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijai, kas pārbauda ekspremjera finanšu darījumus, informē, ka Repšes 2003. gada izdevumi pārsniedz viņa ienākumus par 50 189,06 latiem.

Pēc Repšes teiktā, dienests nav spējis viņam loģiski izskaidrot, kāpēc medijos tiek publiskota nepārbaudīta informācija un kā VID ir nonācis pie šāda atzinuma.

Pēc Repšes teiktā, VID tikai «atrakstās» un atbildību par to, ka atzinumā minētā informācija tika publiskota, noveļ uz vēstules saņēmējiem Saeimā.

Tomēr viņš vēl nevarēja pateikt, kā rīkosies un vai pildīs iepriekš solīto par tiesāšanos ar VID.

VID Komunikāciju nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga aģentūrai LETA apliecināja, ka VID ir atbildējis uz Repšes vēstuli un informējis viņu par apstākļiem, kādi bijuši strīdus atzinuma publiskošanas brīdī.

Grīnberga nekonkretizēja atbildes vēstules saturu, uzsverot, ka par to var informēt pats Repše, ja uzskata par nepieciešamu. Viņa piebilda, ka VID gan nav publiskojis informāciju par Saeimai nosūtīto atzinumu Repšes pārbaudes lietā.

VID pārstāve apliecināja, ka VID joprojām turpina pārbaudīt Repšes nodokļu nomaksu, bet krimināllieta, kas iepriekš ierosināta par dokumentu viltošanu, joprojām ir Finanšu policijas lietvedībā. Grīnberga sacīja, ka likums liedz VID izpaust sīkākas ziņas par pārbaužu un krimināllietas izmeklēšanas gaitu.