Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīķe-Freiberga Maskavā tiksies ar ANO ģenerālsekretāru

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien dosies uz Maskavu, kur rīt, 9. maijā, piedalīsies svinībās par godu 60. gadadienai kopš Otrā pasaules kara noslēguma.

Vēl šodien prezidentei paredzēta tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Kofi Annanu, kurš viņu iecēlis par īpašo sūtni ANO reformu jautājumos.

Šodien prezidente tiksies arī ar Maskavas latviešu kopienu.

Rīt, 9. maijā, Vīķe-Freiberga piedalīsies svinību galvenajos pasākumos. No rīta prezidente ar dzīvesbiedru Imantu Freibergu dosies uz Kremli, kur paredzēta sasveicināšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņa dzīvesbiedri.

Plkst.10 sāksies svinīgā parāde Sarkanajā laukumā, bet plkst.11 paredzēta ziedu vītnes nolikšana pie Nezināmā kareivja kapa, kam sekos valstu vadītāju un dzīvesbiedru kopēja fotografēšanās Aleksandra dārzā.

Dienas noslēguma Krievijas prezidents rīko pieņemšanu Kremlī.

Kā ziņots, Vīķe-Freiberga par došanos uz svinībām Maskavā paziņoja gada sākumā, vienlaikus nākot klajā ar deklarāciju, kurā pausta Latvijas nostāja vēsturiskos jautājumos. Deklarācija pievērsa plašu starptautiskās sabiedrības uzmanību.

Savukārt pārējo Baltijas valstu vadītāji — Igaunijas prezidents Arnolds Rītels un Lietuvas prezidents Valds Adamkus — nolēmuši uz Maskavu nedoties.