Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Google» paātrina <I>Web</I> pārlūkošanu

«Google», paplašinot savu impēriju, piedāvā jaunu produktu, kuram vajadzētu paātrināt Web lapu pārlūkošanu. Viss, kas jāizdara lietotājam, lai varētu ātrāk pārlūkot Web, ir jāinstalē maza programmiņa — «Google Web Accelerator».

Kā tiek panākts paātrinājums? «Web Accelerator» izmanto «Google» globālo datoru tīklu, lai paātrinātu lapu ielādi. «Google» serveru armija darbojas līdzīgi kā «Proxy» serveri. Tiek izmantoti arī vairāki paņēmieni:

  • tiek saglabātas lapu kopijas, lai nepieciešamības gadījumā varētu ātrāk ielādēt Web lapu;
  • ja Web lapa kopš pēdējā apmeklējuma ir mainījusies, tiek lejupielādētas tikai mainītās daļas;
  • «Web Accelerator» veic minējumus, kuru nākamo lapu (spiežot uz saites) apmeklēs lietotājs, un jau laikus to lejupielādē;
  • tiek menedžēts interneta pieslēgums, lai samazinātu aiztures;
  • notiek datu kompresēšana pirms nosūtīšanas.


Web pārlūkošanas ātruma pieaugumu vajadzētu izjust tiem, kam ir platjoslas interneta pieslēgums. Ar vārdu «platjoslas» šajā gadījumā domāts vismaz DSL. Turklāt pagaidām, kamēr «Web Accelerator» ir tikai beta stadijā, ātrdarbības pieaugums tiek solīts ASV, Kanādā un Eiropas valstīs.

«Google Web Accelerator» ir kārtējais drauds cilvēku privātajām lietām, jo brīdī, kad apmeklējat kādu Web lapu un strādā «Web Accelerator», «Google» serveros tiek saglabāta informācija par katru jūsu darbību internetā, turklāt viņi iegūst arī Cookies un kopijas. Tiek apgalvots, ka, apmeklējot šifrētās Web lapas (piemēram, i-bankas) informācija netiek glabāta… Bet kā lai lietotājs par to tiešām ir drošs?

Veicu mazus izmēģinājumus ar šo brīnumlīdzekli. Novērojums: nekāds Web pārlūkošanas ātruma pieaugums (gan LV zonas, gan pārējās Web lapās). Gluži pretēji — lapu ielāde krietni palēninājās. Iespējams, vainojams tas, ka man ārzemju internets pieejams tikai ar 256 kbps.

Ja vēlaties izmēģināt «Google Web Accelerator», varat to lejupielādēt no [s:7226]. Prasības: «Windows XP» vai «Windows 2000 SP 3+», «Internet Explorer 5.5+» vai «Firefox 1.0+».

Vairāk par «Google Web Accelerator» var uzzināt [s:7227].