Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā sākušās uzvaras 60. gadadienas svinības

Uzvaras 60. gadadienas pasākumu galvenais notikums Maskavā ir Uzvaras parāde Sarkanajā laukumā. Uzaicinātie ārzemju viesi Kremlī ieradās no pulksten 9 rītā ar vienas minūtes intervālu. Viesus uz kāpnēm sagaidīja Vladimirs Putins ar kundzi — zem lietussarga, jo no rīta Maskavā bija neliels lietus.

Kad viesi bija ieradušies, prezidents Putins devās uz savu vietu tribīnēs — blakus ASV prezidentam Bušam.

Tieši desmitos parādes komandieris armijas ģenerālis Ivans Jefremovs deva komandu iznest Uzvaras karogu. Pēc tam Krievijas Federācijas aizsardzības ministrs Sergejs Ivanovs un armijas ģenerālis Ivans Jefremovs sasveicinājās ar karavīriem ierindā un apsveica viņus svētkos.

Tad prezidents Putins teica svētku runu, kurā paziņoja par nepieciešamību saglabāt pasaulē mieru, drošību, garantēt dažādu kultūru līdzāspastāvēšanu, nepieļaujot ne «karstos», ne «aukstos» karus.

Parādei bija divas daļas — vēsturiskā un mūsdienu — pa Sarkano laukumu marša solī devās vairāk nekā septiņi tūkstoši zaldātu Lielā Tēvijas kara laika formās, pārstāvot tā laika visu veidu karaspēku vienības. Gājiena dalībnieki tika izraudzīti ļoti rūpīgi, ne tikai kareivji, pat suņi, kuri gāja kopā ar sapieru rotu. Tūlīt aiz kareivjiem brauca kravas mašīnas ar 2600 kara veterāniem. Skatītāji viņus sveica, pieceļoties kājās.

Tad sekoja parādes mūsdienu daļa — pa Sarkano laukumu maršēja mūsdienu krievu armijas vienības, kuras piedalījušās kaujās Čečenijā un miera uzturēšanās operācijās aiz Krievijas robežām.

Parādē Sarkanajā laukumā piedalījās vairāk nekā četri tūkstoši kara dalībnieku un vairāk nekā septiņi tūkstoši karavīru. Pēc parādes Maskavā ir paredzēti koncerti, veterānu tikšanās un citi pasākumi.

Muzeji ir atvērti, kara veterāniem un svētku dalībniekiem tiek piedāvātas īpašas programmas. Kara veterāni muzejus var apmeklēt bez maksas, noklausīties koncertus Maskavas upes krastā, iedzert tradicionālos «simt gramus», vizināties pa upi ar prāmi, izmantot 10 bezmaksas telefonsarunu minūtes sarunām ar kādu no Krievijas vai tuvākajām ārzemju pilsētām. Citviet būs iespējams ieturēt maltīti īstā kara lauku virtuvē.

Vairāk nekā 300 Maskavas pareizticīgo baznīcu zvanu vienlaikus skanēs šodien tieši pusdienas laikā.

Svētku nobeigumā visos pilsētas administratīvajos centros būs salūts.