Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Novērš mēģinājumu piketēt pie Latvijas vēstniecības Maskavā

Maskavas milicija pirmdien pie Latvijas vēstniecības aizturēja apmēram 30 Krievijas Valsts domes frakcijas «Rodina» («Dzimtene») jauniešu kustības aktīvistus, kuri centās sarīkot nesankcionētu piketu pie vēstniecības, kur apmetusies Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ziņo Krievijas aģentūra RIA «Novosti».

«Šodien plkst. 8 vairāki desmiti «Rodina» jauniešu aktīvistu centās pie Latvijas vēstniecības sarīkot piketu. OMON aizturēja apmēram 30 piketētājus. Viņi aizvesti nezināmā virzienā,» presei pavēstīja partijas līderis Dmitrijs Rogozins.

Pie vēstniecības «Rodina» aktīvisti vēlējās pievērst uzmanību krievvalodīgo stāvoklim Latvijā. Viņi arī pauda neizpratni par Latvijas prezidentes «aizvainojošajiem izteikumiem par Otrā pasaules kara veterāniem». «Rodina» uzskata, ka Vīķei-Freibergai nav tiesību šodien atrasties Maskavā.

«Rodina» aktīvisti gribēja bloķēt Valsts prezidentes kortežu, kad tas izbrauca no vēstniecības Čapligina ielā uz Sarkano laukumu. Taču, līdzko protestētāji izgājuši uz ielas, milicija viņus aizturējusi un aizvedusi uz iecirkni. Tur viņi atradās vismaz piecas stundas.

Kā aģentūrai LETA apgalvoja «Rodina» priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Bondarenko, protestētāji aizturēti nelikumīgi un pret viņiem pagaidām nav izvirzītas apsūdzības. Bondarenko pauda gatavību rīkot vēl vienu piketu, taču tas nevarēšot notikt, ja aktīvisti netiks atbrīvoti no apcietinājuma.

Kā LETA jau informēja, Rogozins aprīļa beigās piedraudēja pirmdien «bloķēt» Valsts prezidentes dalību Otrā pasaules kara beigu 60. gadadienas svinībās Maskavā. Kā uzsvēra partijas līderis, viņu ļoti satraucot fakts, ka Krievijas Ārlietu ministrija šādus viesus uzaicinot piedalīties Uzvaras svētkos. Krievijas Valsts domes frakcijas «Rodina» priekšsēdētājs pauda, ka nav pieļaujama Vīķes-Freibergas ierašanās, jo viņa «sankcionējusi esesiešu maršu un pieminekļu uzstādīšanu fašistiem».

«Mēs pacentīsimies, lai viņa vispār neatbrauktu,» draudēja Rogozins. Viņš gan nepaskaidroja, kā tieši «Rodina» gatavojas traucēt Latvijas prezidentei ierasties Maskavā, tomēr norādīja, ka «viņa taču atbrauks uz konkrētu lidostu un apmetīsies konkrētā viesnīcā». «Mēs to uzzināsim,» sacīja politiķis.