Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL aicina ieviest vispārējo deklarēšanu

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas deputāti pēc tikšanās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadību ir pārliecināti, ka nepieciešams ieviest iedzīvotāju ienākumu sākumdeklarēšanu tiem, kuru ienākumi gada laikā pārsniedz 10 000 latu.

JL Saeimas frakcijas deputāti pirmdien tikšanās laikā ar KNAB vadītāju Alekseju Loskutovu un KNAB vadītāja vietnieku Alvi Vilku pārrunāja KNAB izstrādāto iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas pilnveidošanas koncepciju, par piemērotāku atzīstot ienākumu sākumdeklarēšanu, kas paredz, ka deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) būs jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ienākumi un skaidras naudas uzkrājumi gada laikā sasniedz noteiktu līmeni, kas šobrīd izstrādātajā variantā ir 10 000 latu gadā.

Pēc tikšanās JL pārstāvji atzina, ka KNAB paveiktais, lai ieviestu sākumdeklarēšanu, ir ievērojams un patlaban nepieciešams vienīgi politisks lēmums KNAB aizsākto turpināt. Tādēļ jau tuvākajā laikā JL aicinās arī koalīcijas partnerus atbalstīt iedzīvotāju sākumdeklarēšanas principa ieviešanu dzīvē, paredzot, ka šāds fizisko personu ienākumu kontroles mehānisms ļaus veiksmīgāk cīnīties ar negodīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mēģinājumiem un ievērojami uzlabos korupcijas novēršanas darbu valstī.