Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Abrenē aiztur LTV žurnālistus

Pirmdienas rītā Krievijas pierobežā ar Latviju — Abrenē — aizturēti divi Latvijas Televīzijas žurnālisti.

Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta galvenā redaktore Inta Lase aģentūrai BNS pastāstīja, ka žurnālists Ivo Kiršblats un operators Māris Jirgensons bija saņēmuši visas strādāšanai Krievijā vajadzīgās atļaujas, tomēr abi filmēšanas laikā pie Pitalovas stacijas aizturēti.

Lase stāstīja, ka kaimiņvalsts milicijas darbinieki, aizturot žurnālistus, norādījuši uz «neskaidriem norāžu pārkāpumiem». Abi LTV darbinieki tika aizvesti uz milicijas iecirkni, kur no viņiem pieprasīti paskaidrojumi. Žurnālisti arī brīdināti, ka viņiem valsti vajadzēs atstāt līdz pirmdienas pēcpusdienai — plkst. 18.

Pēcpusdienā LTV darbiniekus atbrīvoja un viņi turpināja filmēt sižetu par Pitalovu 9. maija svinību kontekstā. Lase iepriekš norādīja, ka žurnālisti milicijas brīdinājumu dēļ neplāno mainīt savu darba plānu un uzturēsies Krievijas teritorijā līdz otrdienas rītam. «Notikušais apliecina vārda brīvības ierobežojumus Krievijā, jo visas filmēšanai nepieciešamās akreditācijas žurnālisti bija saņēmuši,» sacīja Lase. Viņa norādīja, ka par notikušo informēs arī Ārlietu ministriju.

Žurnālists Ivo Kiršblats aģentūrai BNS stāstīja, ka aizturēšanas laikā viņiem norādīts, ka viņi it kā esot bēguši no milicijas, pārkāpuši Imigrācijas likumu un citus noteikumus, kas neatbilstot patiesībai. Žurnālistiem esot bijis jāizdzēš safilmētais materiāls. Paskaidrojumu pieprasīšanā piedalījās arī kāds drošības iestāžu darbinieks.

Kad žurnālisti tika atbrīvoti, viņi atklāja, ka prombūtnes laikā automašīnai sadauzīts priekšējais stikls.

LTV darbinieki tomēr mēģināja turpināt filmēt, taču arī tas beigās neizdevās. Filmēšanas grupu ielenkuši drošības iestāžu darbinieki, likuši atkārtoti izdzēst safilmēto, jo «nedrīkst filmēt veikalus, nedrīkst filmēt arī iereibušas personas». Nepaklausīšanas gadījumā žurnālistiem draudēts ar aizturēšanu uz trim diennaktīm.

Tā kā turpināt darbu Pitalovā nebija iespējams, LTV darbinieki atgriežas Latvijā.

Ārlietu ministrijā aģentūrai BNS pavēstīja, ka par notikušo informēta Latvijas vēstniecība Krievijā un konsulāts Pleskavā. Ministrija apkopo informāciju, lai lemtu par iespējām diplomātiskā ceļā vērsties pie Krievijas un lūgt paskaidrojumus par notikušo.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka līdzīgas problēmas, apmeklējot Abreni, nesen bija arī laikraksta «Diena» žurnālistam un fotogrāfam. Viņiem gan nebija noformētas atļaujas darbam Krievijas teritorijā.