Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Half Life»: «Comer Svaigs» — pirmā spēle latgaliski

«Comer Svaigs» ir radoša apvienība no Rēzeknes, kas nodarbojas ar dažādām lietām, kuru pamatā ir latgaliešu valodas popularizēšana. Paralēli spēlei tiek veidota arī mūzika latgaliski — precīzāk hiphopa un elektroniskā (jāpiebilst, ka latgalieši var lepoties ne tikai ar repu, bet arī ar pirmo latgalisko drum’N’bass dziesmu!).

Viss sākās ar to, ka spēles autors Edžus bija «nedaudz aizrāvies» ar «Counter Strike» spēlēšanu, bet, kad viņam tas sāka apnikt, radās dažādas idejas, viena no tām — pārtulkot spēli. Sākumā tas bija domāts kā prikols draugu lokam un nosaukums arī tika veidots pēc iespējas līdzīgāks oriģinālam. Vēlāk, izmantojot interneta resursus un izrokoties cauri neskaitāmiem manuāļiem, Edžus nolēma, ka ar tulkošanu vien cauri neies, tāpēc viss tika apsvērts daudz nopietnāk un tika nolemts veidot atsevišķu modu, un, lai to realizētu, jāveido savas kartes. Kas gan cits tajās varētu būt, ja ne reālas Latgales vietas! Tā, neskaitāmu draugu un paziņu atbalstīts, Edžus sāka veidot pirmo latgalisko spēli un pats atzīst: «Vīneigo škrobe ir par tū, ka guodu ir vaira kai laika un leidzekļu, kab tūs realizēt.»

Te derētu nedaudz pastāstīt sīkāk par pašu topošo spēli. Tātad tā ir 3D Action daudzspēlētāju režīma spēle, kurā būs reālas vietas no Latgales vai saistītas ar tās tematiku. Pašlaik top Rēzeknes vietas — Rēzeknes slimnīca ar tās teritorijā esošo RPV dienesta viesnīcu, lielveikals «Saulīte» un tirgus «Džetta» teritorija, seno latgaļu lauku sēta utt. Protams, vietas nebūs pilnīgi precīzas kopijas, bet domāju, ka tie, kas dzīvo Rēzeknē, tās pazīs. Bet pats «patīkamākais» process, manuprāt, būs tieši spēlēšana — latgaliskais interfeiss, atraktīvie ieroču nosaukumi, piemēram, automāts «KRIEG suopeigijs» vai vinčesters «Jezupa Smerceļnuo +», spēlētāju komandas — Rēzeknes un Maltas SWAP vai teroristu grupējumi «Breiveibu Jezupam», «Ontona atrībieji» utt. Vārdu sakot — jautrība garantēta!

Spēles iznākšana paredzēta vasarā. Pagaidām ir iespējams apmeklēt «Comer Svaigs» mājas lapu — [s:7273], kurā var aplūkot topošā moda ekrānuzņēmumus.

Nobeigumā vēlos piebilst: lai spēli varētu laist apgrozībā, būs vajadzīga vieta uz kāda servera. Arī pašreiz būtu nepieciešams izvietot mūsu izveidotās dziesmas internetā, tāpēc, ja kādam cilvēkam vai organizācijai ir vēlēšanās atbalstīt šo interesanto projektu, var sūtīt ieteikumus uz e-pastu: [s:7274].

Vārdu sakot — ideju mums vēl daudz un, ja cilvēkiem patiks un būs interese, tad droši varam teikt: «Comer Svaigs» ir pyrmo, bet na pādejo spiele latgaliski!