Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prognozē ērču aktivitātes pieaugumu

Pagājušajā nedēļā Sabiedrības veselības aģentūras Virusoloģijas laboratorijā pārbaudītas 16 ērces, no kurām viena bija pozitīva. Tā bija piesūkusies pieaugušajam Rīgas rajonā, kas pret ērču encefalītu nav bijis vakcinēts.

No 15 ērcēm, kas nebija inficētas ar encefalīta vīrusu, 11 bija piesūkušās pieaugušajiem un četras — bērniem.
 
Sabiedrības veselības aģentūras speciālisti prognozē, ka vēsā pavasara dēļ ērču pavasara aktivitātes augstākais pacēlums varētu būt maija vidū (iepriekšējos gados tas tika novērots aprīļa beigās). Tomēr augsta ērču aktivitāte būs novērojama arī jūnijā. Parasti jūlijā ērču aktivitāte samazinās, bet augustā sākas otrs — rudens aktivitātes pacēlums. Ērču aktivitātes pieaugums skaidrojams ar siltāka laika iestāšanos.

Sabiedrības veselības aģentūra atgādina, ka arī ērču aktivitātes laikā iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, ievērojot saīsināto vakcinācijas shēmu. Lai izvairītos no saslimšanas ar citām ērču pārnēsātām infekcijām, piemēram, Laima boreliozi, ieejot mežā, jāpielāgo apģērbs tā, lai ērces nevarētu zem tā pakļūt.

Lai izsargātos no ērcēm un īpaši no to nepieaugušajiem īpatņiem, dodoties mežā, pareizi jāģērbjas: bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši piegulošai, blūze vai džemperis jāieliek biksēs. Iesaka pēc iespējas biežāk, atrodoties mežā un vispār brīvā dabā, apskatīt apģērbu (tas vieglāk izdarāms, ja apģērbs ir gaišs) un apskatīt ķermeni pēc atgriešanas no meža. Pēc meža apmeklēšanas ieteicams pārbaudīt arī savāktās dabas veltes un mājdzīvniekus.