Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līdz 2007. gadam katram eiropietim būs pa <I>mobilajam</I>

Pēdējie mobilo telefonu tirgus pētījumi rāda, ka līdz 2007. gadam katram Eiropas iedzīvotājam būs pa mobilajam telefonam. 2004. gadā 90 procenti eiropiešu pēdējo triju mēnešu laikā bija izmantojuši mobilo telefonu. Tiek paredzēts, ka līdz 2006. gadam šis skaitlis sasniegs 98 procentus, bet līdz 2007. gadam visiem Eiropā būs mobilais telefons.

Lielbritānijā, Zviedrijā un Itālijā mobilo telefonu jau tagad ir vairāk nekā iedzīvotāju. Šāda situācija radusies, jo daudziem pieder vairāk nekā viens telefons vai SIM karte. Visbiežāk divi telefoni vai pieslēgumi ir cilvēkiem, kam papildus personīgajam telefonam darbavieta piešķir vēl vienu.

Aptaujājot cilvēkus un vaicājot, vai viņi pazīst kādu, kam nav mobilā telefona, 40 procenti atbildēja: «Vai tad tāds nav ikvienam?» Tiesa, arī aptuveni tikpat daudzi atbildēja, ka pazīst cilvēkus, kam nav mobilā telefona, bet 7 procenti atzina, ka viņiem pašiem nav sava mobilā telefona.
Mobilo tīklu operatoriem ir pamats priecāties par šādām tirgus prognozēm, taču viņiem jāuzmanās no tā, ka lielāks klientu skaits konkurences dēļ var novest pie mazākas peļņas. Lai no tā izvairītos, mobilo tīklu operatori jaunu klientu piesaistē uzsvaru liek uz plašākām iespējām, zemākās cenas atstājot otrajā vietā.

Jaunās paaudzes G3 telefonu parādīšanās šajā jautājumā viņiem krietni palīdz, jo cilvēkiem, kas grib izbaudīt visas G3 priekšrocības, būs vajadzīgi arī jauni pieslēgumi. Priekšapmaksas kartes ir otrs līdzeklis, kā piesaistīt jaunus klientus. Turklāt vairāku Eiropas valstu pieredze rāda, ka tās peļņas ziņā mobilo tīklu operatoriem ir tikpat izdevīgas kā pastāvīgie pieslēgumi.