Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES: Krievijai ir iespēja iestāties PTO 2006. gadā

Krievijai dažos nākamajos mēnešos ir iespēja nodrošināt savu iestāšanos Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) 2006. gadā, taču tai jāuzlabo valdības darba koordinācija, lai to sasniegtu, pirmdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Pīters Mendelsons.

«Krievijai ir jāizmanto laiks līdz vasarai, lai nodrošinātu savu uzņemšanu,» sacīja Mendelsons. Pēc viņa vārdiem, pēc vasaras ES tirdzniecības pārstāvjus nodarbinās galvenokārt pasaules tirdzniecības sarunu kārtējais raunds Dohā.

Otrdien Maskavā notiks Krievijas un ES vadītāju tikšanās. Mendelsons norādīja, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, kas piedalīsies otrdienas sanāksmē, jāuzņemas lielāka loma sarunās par valsts dalību PTO. «Man ir sajūta, ka sarunas tuvojas noslēdzošajai fāzei. Tas prasa daudz stingrāku visu Krievijas institūciju darbības koordināciju,» uzsvēra Mendelsons.

Viņš atzinīgi novērtēja Krievijas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministra Germana Grefa darbību, taču atzīmēja, ka citas ministrijas šajā jomā atpaliek. Pēc Mendelsona vārdiem, Krievijai ir svarīgi apvienot visu iestāžu darbību un nodrošināt, lai visa valdība PTO jautājumā darbojas vienādā tempā.

Krievija ir lielākā pasaules valsts pēc tirdzniecības apjomiem, kas vēl nav iestājusies PTO.