Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mazākumtautību aizsardzības konvenciju plāno ratificēt līdz Jāņiem

Pirmdien valdošās koalīcijas partneri vienojās, ka Latvijā tiks ratificēta Eiropas Padomes Vispārējā mazākumtautību tiesību aizsardzības konvencija, taču tas tiks darīts ar atrunām, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistus informēja ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP).

Paredzams, ka konvencija valdībā tiks iesniegta nākamnedēļ, jo atbildīgajai darba grupai iecerēts vēlreiz saskaņot galīgos formulējumus. Premjers Aigars Kalvītis (TP) prognozēja, ka konvenciju Saeimā ratificēs līdz Saeimas sesiju pārtraukumam, kas sākas jūnija vidū.

Pabriks informēja, ka pamatatrunas būs saistītas ar mazākumtautību tiesībām runāt savā valodā pašvaldību institūcijās, kā arī attiecībā uz ielu nosaukumu rakstību.

Īpašu uzdevumu lietu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainārs Latkovskis (JL) piebilda, ka līdz ar konvencijas ratificēšanu valsts sniegs arī savu minoritātes jēdziena definīciju, proti, minoritātes, uz kurām tiks attiecināta konvencija, Latvijas izpratnē būs pilsoņi, kas pastāvīgi dzīvo valsts teritorijā, uztur ilglaicīgu un noturīgu saikni ar to, taču atšķiras ar etniskām, lingvistiskām, kultūras un reliģiskām pazīmēm un vēlas saglabāt savu kultūru un identitāti. Līdzīga minoritātes definīcija ir arī Igaunijā, atzina politiķis.

Šāda minoritātes definīcija nozīmē, ka konvencija netiks attiecināta uz imigrantiem, kas ieradās Latvijā PSRS okupācijas laikā.

Latkovskis, norādot uz citu valstu pieredzi, atzīmēja, ka ilglaicīgas un noturīgas saites ar valsti Eiropas valstīs tiek traktētas dažādi, tomēr parasti tas ir vismaz viens gadsimts.

Savukārt Pabriks uzsvēra, ka konvencijas ratifikācija ir Latvijas interesēs. Politiķis uzsvēra faktu, ka mūsu valsts ir pēdējā no jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā šī konvencija nav ratificēta.

«Igaunijā tās ratifikācija nekādu skādi nav nodarījusi,» piebilda sabiedrības integrācijas lietu ministrs.

Jau ziņots, ka mazākumtautības konvencijas ratifikāciju Ministru prezidents solīja Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, stājoties amatā.