Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecrīgas brāļiem muzikantiem piespriež sešus un septiņus gadus cietumā

Rīgas apgabaltiesa pirmdien dzimumnoziegumos apsūdzētajiem daudziem rīdziniekiem zināmajiem Vecrīgas ielu muzikantiem brāļiem Edmundam un Zigmāram Frīdenbergiem piesprieda attiecīgi sešus un septiņus gadus ilgu cietumsodu.

Brāļi apsūdzēti par dzimumnoziegumiem pret divām mazgadīgām meitenēm — par mazgadīgās izvarošanu, pavešanu netiklībā, dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā un par dzimumsakariem ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Tiesa abus brāļus attaisnoja izvarošanā. Piespriestajā cietumsodā ieskaitīts laiks kopš 2003. gada maija, ko brāļi jau pavadījuši apcietinājumā.

Spriedumu desmit dienu laikā iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā, un brāļu advokāti aģentūrai BNS sacīja, ka tiesājamie noteikti vēlēsies to darīt. Savukārt prokurors par sprieduma pārsūdzību vēl lems.

Tiesu debatēs prokurors lūdza Zigmāru sodīt ar desmit gadu cietumsodu, bet Edmundu — ar astoņu gadu cietumsodu.

Prokuratūrā aģentūra BNS iepriekš uzzināja, ka viena no cietušajām bijusi 11 gadu veca meitene, pret kuru dzimumnoziegumi izdarīti vardarbīgā veidā. Brāļi vairākas dienas viņu turējuši dzīvoklī, kur dažādā veidā apmierinājuši savas dzimumtieksmes.

Savukārt otra cietusī ir kāda nepilngadīga meitene, kura bijusi vecākā brāļa Zigmāra piedzīvotāja, kad meitenei bija 15 gadu.

Abiem brāļiem piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums.

«Neatkarīgā Rīta Avīze» iepriekš rakstīja, ka padomju laikā abi brāļi notiesāti par kādas garīgi slimas meitenes izvarošanu «personu grupā», turklāt brāļi to arī filmējuši — Zigmāram piespriesti deviņi gadi cietumsoda, bet Edmundam kā tobrīd vēl nepilngadīgam — pieci gadi. Turklāt Zigmārs ar nosacītu sodu notiesāts par zagšanu, bet jaunākais brālis Edmunds sodīts nosacīti par kandžas tecināšanu.