Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aktīvi uzraudzīs tirgotājus lielceļu malās

Arī šogad, sākoties dārzeņu, augļu un ogu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests aktīvi uzraudzīs tirgotājus, kas lielceļu malās realizē pašu mājās audzētus dārzeņus, augļus un ogas, portālu «Apollo» informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Lai saimniecību īpašniekiem un tirgotājiem nerastos problēmas, dienests atgādina, ka ikvienam saimniekam, kas ceļa malā vai pilsētā uz ielas vēlas tirgot pašaudzētus dārzeņus un augļus, jāvēršas sava rajona pašvaldībā, lai saskaņotu tirdzniecības vietu, jo normatīvie akti paredz, ka ielu tirdzniecība var notikt tikai vietās, kuras noteikusi un iekārtojusi attiecīgā pašvaldība. Tāpat saimniekam jāvēršas sava rajona Pārtikas un veterinārā dienesta pārvaldē, kuras speciālisti izvērtēs plānoto realizējamo preču sortimentu un vai šī vieta atbilst vispārīgām higiēnas prasībām, kas būtu jānodrošina, tirgojot attiecīgos produktus.

«Higiēnas prasību ievērošana neapšaubāmi ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai tirgotu pārtiku, jo nav pieļaujams, ka patērētājam tiek radīts kaut mazākais saslimšanas risks,» saka PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova.

Dzīvnieku izcelsmes pārtiku vietās, kas nav aprīkotas atbilstoši higiēnas prasībām, tajā skaitā ar aukstuma iekārtām, ceļmalās tirgot nedrīkst, bet prasības svaigu dārzeņu, augļu un ogu tirgošanai ir vienkāršas. Pats svarīgākais — dārzeņi, augļi un ogas nedrīkst būt bojāti, un to tirgotājam jānodrošina preces apsegšana, lai nepieļautu lielceļa putekļu nokļūšanu uz produktiem.

Patērētājus, kas piestāj ceļmalā, lai iegādātos, piemēram, tikko lasītas zemenes vai tomātus, PVD aicina būt vērīgiem un nepirkt augļus un dārzeņus, kas klāti ar lielceļa nebūt ne veselīgajiem putekļiem vai arī ir bojāti. Turklāt jāatceras — lai izvairītos no saslimšanas ar infekcijas slimībām, ogas vai augļus, ko pircējs iegādājies, pirms to lietošanas obligāti rūpīgi jānomazgā.