Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LBL fināli — bez intrigas?

Trešdien pulksten 18.30 Ventspilī notiks Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijas pirmais mačs — šogad savu piecas reizes pēc kārtas izcīnīto valsts čempionu titulu basketbola klubs «Ventspils» aizstāvēs cīņā ar «Barons/LU».

Protams, ventspilnieki ir pārliecinoši šā pāra favorīti, taču jācer, ka Rīgas komandai vismaz izdosies sagādāt kādu pārsteigumu un sērija nebeigsies jau pēc četrām spēlēm.

Pusfinālos — bez problēmām

«Ventspils» pretinieki finālā noskaidrojās pusfinālsērijas duelī starp «Barons/LU» un «Valmieras piens». Iepriekšējos septiņus gadus pēc kārtas LBL finālsērijā «Ventspils» tikās un Rīgas komandu — galvaspilsētas vienību, kas vairākkārt nomainīja nosaukumus («ASK/Brocēni», «LMT», «Skonto»), bet līdzjutēju aprindās tomēr palika tie paši broči.

Šogad pastāvēja diezgan liela iespēja, ka vēsture varētu arī neatkārtoties, jo par pieminētā pusfināla favorītiem gribējās uzskatīt valmieriešus, kas regulārajā čempionātā izcīnīja otro vietu, turklāt sezonas gaitā vispār rādīja labāku un stabilāku sniegumu. Tomēr «Barons/LU» ļoti pārliecinoši aizvadīja abus pusfināla mačus (82:78 un 73:60) un nopelnīja sev vietu finālā, kas nozīmēja, ka Rīgas un Ventspils duelis būs vērojams arī astoto gadu pēc kārtas.

Ventspils savā pusfinālā tikās ar Gulbenes «Bumerangs/ASK» un, protams, arī nokārtoja visu divos mačos (104:70 un 118:64). «No spēlētājiem prasījām spēlēt agresīvi visas 40 minūtes, un es domāju, ka mums tas samērā veiksmīgi izdevās,» saka ventspilnieku galvenais treneris Kārlis Muižnieks. «Protams, dažas tehniskas un taktiskas kļūdiņas bija, bet prieks, ka basketbolisti spēlēja ar iedvesmu, pašatdevi un labu noskaņojumu, kas arī parādījās rezultātā un kopumā labā spēlē.»

Tās nav labas ziņas «Barons/LU», jo liecina, ka Ventspils komanda ir atguvusies pēc krīzes, kas to piemeklēja pēc sāpīgā zaudējuma ULEB kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. Ja tā turpinātos, rīdziniekiem noteikti būtu daudz lielākas izredzes parūpēties par pārsteigumu kādā atsevišķā mačā, bet tagad…

Vētra ar spriedumu nesteidzas

Tātad jau astoto gadu pēc kārtas LBL finālos «Ventspils» spēlē ar spēcīgāko Rīgas komandu, un jau sesto gadu pēc kārtas par čempioniem kļūs ventspilnieki. Lai arī tas ir mazliet pārsteidzīgs secinājums, visticamāk, maz ir tādu, kas šaubās, ka viņi titulu iegūs jau 21. maijā, kad paredzēts finālsērijas ceturtais mačs. «Noteikti, ka mēs šajā pārī esam favorīti un potenciāli esam stiprāki. Par to es nešaubos,» reālo situāciju apzinās Ventspils galvenais treneris Kārlis Muižnieks, taču izrāda cieņu arī pretiniekam. «Es negribu noniecināt «Baronu». Šī komanda ir pierādījusi, ka šobrīd ir viena no labākajām Latvijā, jo spēlē finālā, turklāt pagājušajā gadā bija trešā. Pārliecinošas uzvaras pret Valmieras klubu liecina, ka viņiem ir laba komanda. Lai mēs pierādītu, ka esam labāki, mums būs jāuzvar četrās spēlēs, jo tikai tad būsim Latvijas čempioni, un, es domāju, ka tas nebūs nemaz tik viegli.»

Ventspils komandas treneris uzskata, ka «Barons/LU» ir aizvadījusi samērā labu sezonu, turklāt sezonas laikā ticis pastiprināts arī sastāvs, un pusfinālā šī komanda pierādījusi, ka ir vērā ņemams spēks. «Protams, viņu stiprās puses ir spēles disciplīna, un viņi veiksmīgi ir izmantojuši zonas aizsardzību, par ko arī sākumā mazliet kritizēti, taču šī komanda spēlē gudri un, ja vajag, māk sekmīgi mainīt aizsardzību,» dažus no pretinieka plusiem nosauc Muižnieks.

Arī «Barons/LU» galvenais treneris Gundars Vētra apzinās reālo situāciju, tāpēc neslēpj, ka finālsērijas pirmie divi mači parādīs lietas īsto būtību. «Es domāju, ka pēc pirmajām divām spēlēm būs redzams, vai mums ir iespēja uzvarēt kādā no spēlēm vai nav un cik mēs vispār veiksmīgi varam šo sēriju aizvadīt,» atklāts ir treneris. «Protams, svarīgas būs visas spēles, bet domāju, ka tās ieviesīs skaidrību par objektīvo spēku samēru.» Ja rīdziniekiem izdosies parūpēties par pārsteigumu vienā no pirmajiem diviem mačiem Ventspilī, tas vēl nenozīmēs, ka fināli būs glābti un tie beigsies ar sensāciju, taču interesantāk noteikti būs.

Līdzjutējus gaidot skaists basketbols

Gribētos jau ticēt, ka «Baronam/LU» ar vienu uzvaru Ventspilī (trešdien vai sestdien) izdosies radīt kaut kādu intrigu LBL finālsērijā, taču iepriekšējie abu komandu savstarpējie rezultāti diemžēl liecina par vienas komandas neapšaubāmu pārsvaru — ventspilnieki šosezon ir pārliecinoši uzvarējuši gan abās LBL regulārā čempionāta (107:72 un 102:89), gan divās SEB Baltija basketbola līgas (BBL) spēlēs (78:61 un 105:73). «Es domāju, ka visu sezonu katra no komandām ir risinājusi savus uzdevumus — «Baronam» bija atsevišķas spēles, kurās viņi gatavojās uzvarēt, bija spēles, kurās viņi uzskatīja, ka uzvarēt būs grūtāk, bet mums tā attieksme bija citāda,» pārliecinošās uzvaras skaidro Kārlis Muižnieks, uzsverot, ka katra spēle ir individuāla, tāpēc Ventspilij savs pārākums tomēr būs jāapliecina katrā spēlē.

Viņi to noteikti darīs, bet ko lai šajos mačos meklē līdzjutēji, kuri apzinās abu komandu reālo spēku samēru un saprot, kāds būs šo finālu iznākums? Ja ieklausās abu treneru vārdos, tad šogad skatītājiem būs iespēja redzēt atbrīvotu un skatāmu basketbolu. «Gribu, lai skatītāji redz labu basketbolu, labu spēli un lai šīs spēles ir interesantas visādā ziņā,» savas vēlmes atklāj Kārlis Muižnieks. «Es domāju, ka «Barons» pieturēsies pie sava spēles stila un mēģinās to uzspiest arī mums, tāpēc dāvanas nav ko gaidīt. Tāpat kā jebkura komanda arī «Barons» cīnīsies katrā spēlē par katru punktu un par uzvaru, un tas ir pareizi — vienalga, pret kuru pretinieku.»

Arī Gundars Vētra uzskata, ka finālsērijā gaidāms acij tīkams basketbols. «Es domāju, ka no mūsu puses basketbolam vajadzētu būt brīvākam, bez psiholoģiskā spiediena. Principā tā jau arī ir, ka tas, kas mums šogad bija jāizdara un ko no mums gaidīja, šobrīd ir izdarīts un tagad jāmēģina Ventspilij parādīt zobus,» mierīgs ir treneris. Cerams, ka «Baronam/LU» izdosies to izdarīt vismaz vienā mačā un ka būs arī skaists basketbols.


LBL finālsērijas spēļu kalendārs
11. maijs 18.30
Ventspils un Barons/LU Ventspilī
14. maijs 16.30 
Ventspils un Barons/LU Ventspilī
18. maijs 18.30 
Barons/LU un Ventspils Rīgā
21. maijs 16.30 
Barons/LU un Ventspils Rīgā
25. maijs 18.30 
Ventspils un Barons/LU Ventspilī*
29. maijs 16.30 
Barons/LU un Ventspils Rīgā*
31. maijs 19.30 
Ventspils un Barons/LU Ventspilī*
* ja nepieciešams