Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspilī aiztur lielu kontrabandas cigarešu kravu

Svētdien, 8. maijā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas darbinieki Ventspils muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Lietuvas iebraukušas automašīnas padziļinātu kontroli, atklāja kravā paslēptas 2 899 000 dažādu marku cigaretes, interneta portālu «Apollo» informēja VID Biroja Komunikācijas nodaļas pārstāve Agnete Bušta.

VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns: «Šis ir otrais gadījums divu nedēļu laikā, kad muitas darbinieki aizturējuši lielu daudzumu cigarešu, kas paslēptas kravā ar citu preci. VID arī turpmāk aktīvi strādās atbilstoši noteiktajām prioritātēm muitas kontroles jomā — narkotisko un psihotropo vielu, ieroču un citu konvencionāli aizliegtu priekšmetu nelegālās ievešanas atklāšanā, kā arī akcīzes preču kontrabandas novēršanā.»

Veicot minētās kravas vizuālo apskati, tika konstatēts, ka uz paletēm uzkrautais preskartons nav standarta izmēra. Padziļinātās pārbaudes gaitā, atverot vienas paletes stiprinājuma stīpojumu, atklāts, ka preskartonā izveidots slēpnis cigaretēm. Cigarešu kontrabandai bija pielāgotas 14 paletes ar preskartonu.

Kravā bija paslēptas dažādu marku cigaretes: «Prince» (2 340 000), «Marlboro» (270 000), «Marlboro Lights» (251 200), «West» (20 000) un «L& M» (17 800). Kravu bija paredzēts nogādāt Zviedrijā.

Pirmdien, 9. maijā, VID Muitas kriminālpārvaldē ierosināta krimināllieta par 2 899 000 cigarešu pārvadāšanu, kas Latvijas Republikā ievestas bez vajadzīgajiem dokumentiem, kuri apliecina šo vērtību likumīgu pārvietošanu pāri muitas robežai, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Tāpat pirmdien VID Muitas kriminālpārvalde kriminālvajāšanas sākšanai Muitas lietu prokuratūrai nosūtīja 29. aprīlī ierosināto krimināllietu par 1 080 000 cigarešu 13 068 latu vērtībā pārvadāšanu pa Latvijas Republikas teritoriju bez nepieciešamajiem dokumentiem, kas apliecina preču likumīgu pārvietošanu pāri muitas robežai.

Kā VID informēja iepriekš, šā gada 28. aprīlī, realizējot plānotus operatīvos pasākumus un veicot kravas padziļinātu muitas kontroli Ventspils MKP, no Lietuvas iebraukušā kravas automašīnā atklāja paslēptas 1 080 000 cigaretes. Kravā atradās 33 paletes ar tualetes papīru «Grite», kurās bija paslēptas «L&M» (650 000), «Marlboro» (240 000) un «Prince» (190 000) markas cigaretes. Daļa cigarešu bija marķētas ar Krievijas akcīzes markām. Arī šajā gadījumā transportlīdzekļa galapunkts bija Zviedrija.