Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas pilsoņiem būs jaunas pases

Otrdien Ministru kabineta sēdē pieņēma lēmumu, ka Iekšlietu ministrijai tuvākajā laikā būs jāsāk Eiropas Savienības prasībām atbilstošu pasu iepirkuma procedūra, interneta portālu «Apollo» informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diana Bogdanova.

Jau iepriekš tika ziņots, ka finansējums jaunu pasu ieviešanai vēl nav precīzi zināms, saskaņā ar pieņemto lēmumu vajadzīgais finansējums 2006. gadā un turpmākajos gados tiks precizēts, organizējot iepirkuma procedūru — konkursu.

Turklāt Ministru kabinets uzliek par pienākumu Iekšlietu ministrijai vienoties ar pašreizējo pasu izgatavotāju Vācijas uzņēmumu «Giesecke&Devrient» par 2002. gada parauga pilsoņu pasu piegādēm, lai nodrošinātu šo pasu izsniegšanu līdz Eiropas Savienības prasībām atbilstošo pasu ieviešanas brīdim.

Jau tagad ir skaidri zināms, kā izskatīsies Eiropas Savienības vienotā parauga Latvijas pilsoņa pase. Tā būs bordo (burgundieša) krāsā. Uz tās būs uzraksti: «Eiropas Savienība», «Latvijas Republika», valsts ģerboņa attēls un vārds «pase». Pases datu lapā ailīšu nosaukumi papildus latviešu un angļu valodai būs arī franciski. Kādā no pases lapām būs ailīšu nosaukumu tulkojumi visās 25 Eiropas Savienības dalībvalstu valodās.

Turklāt Ministru kabinets nolēma, ka, izstrādājot Eiropas Savienības prasībām atbilstošas pases, esošais pasu dizains nemainīsies nepilsoņu pasēm, tāpat paliks nemainīgs diplomātisko un dienesta pasu dizains. Jauns dizains un saturs būs ieviests bēgļa ceļošanas dokumentam un personas, kurai piešķirts alternatīvais statuss, personas apliecībai.

Lai gan 2002. gada parauga pasēm ir augsta drošības pakāpe, mikroshēmas ar biometrijas datiem (sejas attēls un pirkstu nospiedumi) ieviešana jaunajās pasēs uzlabos dokumentu drošību pret viltojumiem, cīņu pret nelegālo imigrāciju, kā arī paātrinās bezvīzu režīma ieviešanu ceļošanai uz ASV.