Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grozīs likumus, lai vērstos pret ekstrēmistiem

Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons uzdevis Iekšlietu ministrijas dienestiem līdz nākamās nedēļas sākumam apkopot informāciju par nepieciešamajiem likumu grozījumiem, lai uzlabotu policijas iespējas novērst ekstrēmistiskus un pretvalstiskus pasākumus, portālu «Apollo» informēja Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra vadītāja Laura Karnīte.

Jēkabsons uzsver, ka likumā par masu pasākumiem plānotās izmaiņas palīdzēs policijai aizsargāt no radikāliem, rasistiskiem un naidpilniem uzbrukumiem jebkuras svētvietas — gan tās, kas simbolizē Latvijas valstiskumu, gan tās, kas nozīmīgas reliģiskām kopienām un etniskajām minoritātēm.

Ministrs uzsver, ka demokrātiskās valstīs iedzīvotājiem ir tiesības izteikt savu viedokli un dažādas nevardarbīga protesta un atšķirīgu uzskatu paušanas formas ir veicināmas, taču tās nedrīkst traucēt sabiedrisko kārtību. «Dažādu viedokļu paušana ir ne vien vēlama, bet nepieciešama, taču nav pieļaujama Latvijas valstiskuma un tā simbolu zaimošana, nacionālā nauda kurināšana un rasistiski izlēcieni,» norāda iekšlietu ministrs.

Jau vēstīts, ka rosināt izdarīt likumu grozījumus iekšlietu ministrs nolēma pēc incidenta pie Brīvības pieminekļa 4. maijā, kad ekstrēmistiski noskaņotas personas mēģināja izjaukt valsts augstāko amatpersonu ziedu nolikšanas ceremoniju par godu Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai, bet vēlāk izraisīja nekārtības.