Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šūmahers: «Tituls tagad ir nedaudz tālāk»

F-1 pasaules čempionāta piektajā posmā Spānijas «Grand prix» Barselonā septiņkārtējais pasaules čempions Mihaēls Šūmahers pēc tam, kad divas reizes bija palicis ar tukšu riepu, izstājās no sacīkstēm. Ne Šūmahers, ne «Bridgestone» riepu ražotāji pagaidām nevar pateikt, kas bijis par iemeslu tam, ka no riepām mašīnas kreisajā pusē noplūdis gaiss.

Mihaēls Šūmahers pirms pirmā negadījuma ar riepu cīnījās par vietu uz goda pjedestāla un, kā pats atzīst, pie tās arī varējis tikt, taču… «Apli pirms bojājuma sajutu, ka mašīna sāka uzvesties nemierīgi. Par laimi, tas notika priekšpēdējā virāžā, tāpēc uzreiz varēju iebraukt boksos pēc jaunas riepas. Pirmajā riepu maiņā biju zaudējis pietiekami daudz laika, turklāt pēc tam gandrīz veselu apli nobraucu ar tukšu riepu, tāpēc turpināt cīņu nebija jēgas. Protams, tagad mums jātiek skaidrībā, kas notika ar kreisās puses riepām. Pagaidām nezinu iemeslus — vai uzskrēju kādai atlūzai trasē vai ir cita problēma. Sacīkstē izskatījāmies labi. Trešā vieta nozīmē sešus svarīgus punktus. Taču neko nevar darīt — tagad tituls ir nedaudz tālāk no mums. Tomēr ne tik tālu, lai padotos. Jūs mani pazīstat un zināt, ka drīz atkal atgūšu motivāciju un prieku no sacīkstēm.»

Protams, neapskaužamā situācijā ir «Bridgestone» — atcerēsimies, ka sezonas sākumā tieši riepu vājās izturības dēļ «Ferrari» un Šūmahers zaudēja punktus Austrālijā un Āzijā. Imolā šķita, ka visas problēmas ir atrisinātas, bet te nāk vēl viena nelaime. «Mums vispirms jātiek skaidrībā, kas notika ar riepām,» uzsver «Bridgestone» tehniskais menedžeris Hisao Suganuma. ««Minardi» un «Jordan» šādu problēmu nebija. Cerējām, ka finišēs abas «Ferrari» mašīnas. Diemžēl Mihaēla braucamajam sacīkšu beigās abās riepās noplūda gaiss. Izturība ir mūsu prioritāte, tāpēc skaidrosim, kas notika. Un tomēr varu teikt, ka riepu nodilums bija pieņemams. Bojājumi varēja notikt, uzbraucot atlūzai trasē, vai arī pazuduša riteņa ventiļa dēļ.»

Pretējā nometnē — «Michelin» — valdīja pacilāts garastāvoklis. Nav joka lieta — punktu zonā pēc sacīkstēm bija tikai franču ražotāju klienti. «Īpaši patīkami bija redzēt, ka Džankarlo Fisikella sacīkšu beigās uzrādīja labāko apļa laiku ar riepu komplektu, kas jau bija nobraucis 400 km,» uzsver «Michelin Sport» direktors Pjērs Dipaskjē. «Tas vēlreiz apliecina Michelin riepu kvalitāti garos distances posmos.»

Alonso atzīst, ka Kimi bijis nenoķerams

«Renault» komandas spānieša Fernando Alonso izcīnītā otrā vieta ļauj viņam kopvērtējumā tuvāko sekotāju Jarno Trulli no «Toyota» apsteigt jau par 18 punktiem, savukārt Mihaēls Šūmahers atpaliek jau par 34 punktiem, tātad vairāk par trīs uzvaru tiesu. Kā atzīst «Renault» komandas vadītājs Flāvio Briatore, tagad Alonso jau nopietni varot sākt domāt par titulu.

Alonso uzsver, ka ļoti gribējis uzvarēt savu daudzskaitlīgo līdzjutēju priekšā, taču noķert Kimi Raikonenu neesot bijis iespējams. «Viņš bija pārāk ātrs. Braucu konservatīvi, centos taupīt riepas. Sākumā gan mašīna, gan riepas neuzvedās tā, kā gribētos, taču vēlāk mašīna mani sāka vest aizvien labāk. 25 apļus pirms finiša tā jau bija lieliska. Otrā vieta dzimtenē man ir kā uzvara. Tiku pie svarīgiem astoņiem punktiem, tas ir fantastisks rezultāts man un komandai. Monako pirmajā kvalifikācijā mēs izbraucam vēlu, un tas šajā trasē var dot priekšrocības.»

Kimi Raikonens Barselonā izcīnīja savu trešo uzvaru karjerā un kopvērtējumā ar 17 punktiem (Alonso ir 44) pakāpies uz trešo vietu. «McLaren» vadītājs Rons Deniss uzskata, ka Kimi tuvojas savai sportiskās formas virsotnei. «Domāju, ka viņš ir labi iejuties sacensību gaisotnē šajā sezonā un būs ļoti stiprs čempionāta atlikušajā daļā. Viņam sezonas sākums bija smags, taču domāju, ka Kimi varēs turpināt tādā pašā garā no šā brīža. Mums ir ļoti laba mašīna, Barselonā no dzinēja viedokļa spērām lielu soli uz priekšu. Turklāt esmu pilnīgi pārliecināts par tiem uzlabojumiem, ko veicam aerodinamiskajā tunelī.»

Raikonens grib uzvarēt biežāk

Atcerēsimies, cik neveiksmīgi Raikonenam sākās šis čempionāts. Iepriekšējā posmā Imolā soms varēja cīnīties par uzvaru, tomēr viņu pievīla mašīna. Šoreiz viss bija, kā nākas. «Vēl jo priecīgāki esam par to, kādā veidā šī uzvara tika gūta,» uzsver Deniss. «Mēs dominējām. Montoija varētu finišēt trešais (sacīkstes sākumā viņš kļūdījās, sagriežot mašīnu, bet vēlāk pirmās degvielas uzpildes reizē radās problēmas ar degvielas filtru), un tas sarūgtina, jo varējām uzrādīt ļoti labu rezultātu.»

Acīmredzot ir pamats runāt par Raikonena atgriešanos pašā virsotnē. Pēdējoreiz viņu kā nopietnu pretendentu uz uzvaru uzskatīja pirms pusotra gada, kad soms ar Mihaēlu Šūmaheru līdz pēdējam cīnījās par čempiona titulu, savukārt pagājušo sezonu «McLaren» komanda izgāza. «Bijām pat ātrāki nekā Imolā, tādēļ varu teikt, ka katrā sacīkstē viss var būt kārtībā ar mašīnām,» atzīst Raikonens. «Monako gan ir īpaša sacensība, taču neredzu iemeslus, kāpēc mums tur jābūt lēnākiem. Esmu optimisma pilns. Gatavojamies atvest vairāk jaunas detaļas. Cerēsim, ka spēsim vēl vairāk uzlabot mašīnu. Uzvara neizmainīs manu dzīvi. Šī ir viena uzvara, bet es gribu uzvarēt biežāk.»