Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naftas cenas pasaules tirgū atkal paaugstinās

Naftas cenas pasaules tirgū otrdien atkal palielinājās, pārsniedzot 52 dolārus par barelu, jo prognozes par ASV jēlnaftas krājumu turpmāko pieaugumu un OPEC naftas ieguves pieaugums nespēja kompensēt bažas par strauji augošo pasaules naftas pieprasījumu.

ASV vieglās jēlnaftas cena otrdien palielinājās par 0,32 dolāriem — līdz 52,35 dolāriem par barelu. Pirmdien ASV naftas cena jau bija palielinājusies par 1,07 dolāriem par barelu. «Brent» jēlnaftas cena Londonas biržā otrdien palielinājās par 0,40 dolāriem — līdz 51,69 dolāriem par barelu.

ASV jēlnaftas cenas, lai gan ir pieaugušas, pašlaik vairāk nekā par sešiem dolāriem par barelu atpaliek no 4. aprīlī sasniegtā 58,28 dolāru par barelu rekorda. Pagājušajā nedēļā ASV jēlnaftas cenas uz īsu brīdi bija noslīdējušas zem 50 dolāriem par barelu.

Naftas eksportētājvalstu organizācija OPEC ir palielinājusi naftas ieguvi līdz 29,7 miljoniem barelu dienā. Tas ir augstākais līmenis pēdējos 25 gados un vairāk nekā par diviem miljoniem barelu pārsniedz oficiāli noteikto OPEC naftas ieguves kvotu, kas ir 27,5 miljoni barelu dienā.

Analītiķi prognozē, ka ASV jēlnaftas krājumi pagājušajā nedēļā būs palielinājušies par 1,8 miljoniem barelu. Nedēļu iepriekš jēlnaftas krājumi jau sasniedza 327 miljonus barelu, kas bija augstākais rādītājs kopš 1999. gada jūlija.

Neskatoties uz šīm pozitīvajām ziņām, tirgus dalībnieki vairāk vadās no prognozēm, ka ASV ekonomikā turpināsies strauja attīstība un augs naftas pieprasījums gan ASV, gan visā pasaulē, veicinot naftas cenu palielināšanos.