Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas Domes amatpersonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai 2004. gada 29. novembrī ierosināto krimināllietu par Rīgas Domes amatpersonas bezdarbību saistībā ar tiesas procesu, kurā Latvijas Pareizticīgajai baznīcai tika atzītas tiesības uz nekustamo īpašumu Rīgā, Citadeles ielā 7, portālu «Apollo» informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

KNAB rīcībā esošie materiāli liecina, ka 2004. gada 13. maijā Rīgas apgabaltiesa apmierināja Latvijas Pareizticīgās baznīcas Sinodes prasību pret Rīgas Domi un atzina tās īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu Rīgā, Citadeles ielā 7. Spriedums spēkā stājās 2004. gada 18. jūnijā.

Rīgas Domi kā atbildētāju šajā lietā pārstāvēja Rīgas Domes Juridiskās pārvaldes Tiesiskās uzraudzības nodaļas galvenā juriste. No toreizējā Rīgas Domes priekšsēdētāja 2004. gada martā parakstītās pilnvaras izriet, ka galvenā juriste ir pilnvarota būt par pārstāvi Rīgas apgabaltiesā konkrētās civillietas izskatīšanā, Latvijas Pareizticīgās baznīcas Sinodes prasībā pret Rīgas Domi ar visām atbildētājam likumā noteiktajām tiesībām, t. sk. pilnīgi vai daļēji atzīt prasību, celt iebildumus pret prasību vai celt pretprasību, pārsūdzēt tiesas nolēmumus apelācijas kārtībā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka galvenā juriste laikus saņēmusi tiesas paziņojumus un pavēstes par tiesvedības sākšanu šajā civillietā, Latvijas Pareizticīgās baznīcas Sinodes prasības pieteikuma norakstu un pievienotos dokumentus, lai varētu sagatavoties tiesvedībai un nodrošināt nepieciešamos pierādījumus. KNAB konstatējis, ka aizdomās turētā persona nav iepazinusies ar civillietas materiāliem, nav iesniegusi tiesas pieprasītos rakstveida paskaidrojumus un pierādījumus, kas apstiprinātu un pamatotu iebildumus. Arī tiesas spriedums nav pārsūdzēts.

KNAB rīcībā esošajos materiālos ir pietiekami fakti, kas norāda uz Krimināllikuma 319. panta otrajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm. Laika posmā no 2004. gada marta līdz jūnijam amatpersona aiz nolaidības nav pildījusi pienākumus, neveicot saskaņā ar pilnvarojumu noteiktās darbības, kas izraisījis smagas sekas, radot Rīgas Domei kā nekustamā īpašuma īpašniecei būtisku kaitējumu.

2005. gada 3. maijā aizdomās turētai personai piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.