Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijas troņmantniekam būs pirmdzimtais

Nākamā Spānijas karaliene, pašlaik tikai princese Letīsija un Spānijas kroņprincis, Astūrijas princis Felipe gaida savu pirmo bērnu, paziņoja Spānijas karaliskās ģimenes pārstāvji.

32 gadus vecā Letīsija Ortisa apprecējās ar 37 gadus veco kroņprinci Felipi pagājušā gada maijā, īsi pēc Madrides vilcienos notikušajiem terora aktiem. Princese ir trešajā grūtniecības mēnesī, un bērna piedzimšana paredzēta novembrī. Gaidāmā karaliskās ģimenes atvase būs otrais troņa mantinieks pēc prinča, kas ir karaļa Huana Karlosa un karalienes Sofijas vienīgais dēls.

Karaļnams pavēstīja, ka karalis un karaliene ir «iepriecināti par savu lielo laimi», bet karalis Karloss paziņoja, ka uzskata grūtniecību par «lieliskiem un sengaidītiem jaunumiem».

Ja piedzims meitenīte, viņa varēs pretendēt uz troni tikai pēc dēliem, kas princim Felipem un princesei Letīsijai varētu piedzimt nākotnē. Pēc Spānijas konstitūcijas, troni automātiski manto vecākais vīriešu kārtas pārstāvis, pat ja viņam ir vecāka māsa. Tomēr Spānijas premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero uzskata, ka likums ir jāmaina, jo tas diskriminē karaliskās ģimenes sievietes.

Kad princis Felipe 2003. gada novembrī paziņoja par saderināšanos ar Letīsiju Ortisu, šī ziņa visai Spānijai nāca kā pārsteigums, jo kroņprinča romantiskās attiecības ar šķīrušos populāro televīzijas programmas vadītāju tika turētas slepenībā.

Bērnu gaida arī prinča Felipes māsa, karaļa Karlosa un karalienes Sofijas otrā meita princese Kristīna. Viņas ceturtais bērns nāks pasaulē vasaras sākumā.