Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins: Krievija ir gatava parakstīt robežlīgumus ar Igauniju un Latviju

Krievija ir gatava parakstīt robežlīgumus ar Igauniju un Latviju, bet bez kādām «muļķīgām teritoriālām prasībām», pēc sarunām ar Eiropas Savienības (ES) līderiem paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

«Mēs esam gatavi parakstīt robežlīgumu ar Igauniju un Latviju, bet ceram, ka tos nepavadīs pēc satura muļķīgas teritoriālas prasības,» sacīja Putins. Vienlaikus viņš paziņoja, ka devis rīkojumu Ārlietu ministrijai parakstīt robežlīgumu ar Igauniju.

Kā jau ziņots, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ir uzaicinājis savu Igaunijas kolēģi Urmasu Paetu 18. maijā parakstīt abu valstu robežlīgumu.

Robežlīgumu ar Latviju Krievija atsakās parakstīt, kamēr tai ir pievienota Ministru kabina pieņemtā skaidrojošā deklarācija, kurā, pēc Krievijas domām, tai izvirzītas teritoriālas prasības.

Putins arī paziņoja, ka «jautājums par Molotova–Ribentropa paktu ir slēgts un Krievija pie tā neatgriezīsies». Viņš atgādināja, ka 1989. gadā PSRS Augstākā padome jau nosodīja šo paktu un Krievijai par to nav jāatvainojas «katru gadu».

«Tā bija [Padomju Savienības un Vācijas] slepena vienošanās,» norādīja Putins. Gan 1918. gadā, kad pēc tādas pašas «Krievijas un Vācijas slepenas vienošanās» Krievija atdeva Igauniju, bet «1939. gadā atguva», izteicās politiķis.

Putins turpināja apgalvot, ka pats Baltijas valstu okupācijas fakts nav noticis, jo «Krievija 1945. gadā nevarēja okupēt teritoriju, kura tai piederēja jau 1939. gadā». Tajā pašā laikā Putins norādīja, ka nepieciešams skatīties nākotnē un iet tālāk uz priekšu.