Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iesniedz notu Krievijai par Latvijas žurnālistu darba traucēšanu

Otrdien Latvijas Republikas Ārlietu ministrija nosūtījusi notu Krievijas vēstniecībai sakarā ar vairākiem gadījumiem, kad traucēta Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvju darbība Krievijas Federācijā, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijas preses centrs.

9. maijā Pleskavas apgabalā tika aizturēti un nogādāti milicijā trīs Latvijas Televīzijas filmēšanas grupas pārstāvji. Tika iznīcināts viņu safilmētais materiāls, kā arī pavēlēts atstāt pirms termiņa Krievijas Federāciju. Laikā, kad žurnālisti atradās milicijas nodaļā, tika nodarīts kaitējums Latvijas Televīzijas īpašumam — izsists automašīnas priekšējais vējstikls. Tas noticis, lai gan televīzijas grupas pārstāvjiem bija derīgas vīzas ieceļošanai Krievijas Federācijā, kā arī Krievijas Ārlietu ministrijas izsniegta atļauja žurnālistu darbībai.

Līdzīgs gadījums Pleskavas apgabalā noticis arī maija sākumā, kad tika aizturēti un administratīvi sodīti divi laikraksta «Diena» žurnālisti.

Ārlietu ministrija pieprasījusi Krievijas pusei sniegt skaidrojumu par šiem incidentiem. Papildus Ārlietu ministrija vērsusi Krievijas puses uzmanību uz faktu, ka joprojām nav sniegta atbilde uz laikraksta «Latvijas Avīze» pagājušā gada decembrī iesniegto lūgumu akreditēt Maskavā šā izdevuma korespondentu.

Ārlietu ministrija uzskata, ka šie gadījumi neveicina priekšstatu par Krieviju kā valsti, kurā tiek ievērota preses brīvība, un pauž cerību, ka Latvijas žurnālistiem turpmāk tiks nodrošināti adekvāti darba apstākļi Krievijā — līdzīgi tiem, kādus Latvijā bauda daudzie Krievijas Federācijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.