Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

14. maijā muzeju nakts un burziņš Andrejsalā

LR Kultūras ministrija, VAS «Latvenergo» un SIA «Jaunrīgas attīstības uzņēmums» 14. maijā organizē Muzeju nakti un burziņu Andrejsalā — Latvenergo filiāles «Rīgas Elektrotīkls» un Andrejsalas  spēkstacijas simtgadei veltītu pasākumu, kas atklās  Starptautiskās muzeju dienas Latvijā. 

Muzeju nakts un burziņš Andrejsalā 14. maijā iecerēts kā Andrejsalas spēkstacijas arhitektūras un industriālā mantojuma pieminekļa jubilejas svinības. Rīgas iedzīvotāji un viesi tiek laipni aicināti klātienē apskatīt gadsimtu veco celtni, kas tuvākajā nākotnē pārtaps par mājvietu Laikmetīgās mākslas muzejam.

Rīgas vecākās spēkstacijas simtgades svinības paredzētas vienlaicīgi ar visā Latvijā pirmo reizi notiekošo kultūras projektu «Muzeju nakts», kas tiek īstenots ar mērķi veicināt sabiedrības interesi par muzejiem kā interesantu un «dzīvu» kultūras procesu norises vietu.

Pasākumā piedalīsies VAS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons, LR Kultūras ministrijas valsts sekretārs Daniels Pavļuts un SIA «Jaunrīgas attīstības uzņēmums» valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš.

Maija otrajā nedēļā notiks vairāki Rīgas elektrifikācijas simtgadei veltīti sarīkojumi: 11. maijā VAS «Latvenergo» vadības, filiāles «Rīgas elektrotīkls» un Rīgas Domes pārstāvji preses konferencē žurnālistiem stāstīs par galvaspilsētas elektrifikācijas vēsturi un iepazīstinās ar pašām jaunākajām pēdējos gados ieviestajām tehnoloģijām elektrisko tīklu apsaimniekošanā. No 11. līdz 14. maijam rīdziniekiem un pilsētas viesiem pie Kongresu nama būs iespēja video formātā aplūkot ievērojamu Latvijas fotogrāfu darbu ekspozīciju — «100 gadi — 100 mirkļos», kas vēstīs par elektrības ienākšanu Latvijā pirms gadsimta un tās neaizvietojamību mūsdienās. Programma

15:00-18:00 Darbojas Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas zīmēšanas meistardarbnīca

Bērnus un vecākus priecē «Ceļojošais leļļu teātris»

Interesentiem pieejamas ekskursijas pa spēkstacijas kompleksu

LMA studentu darbu izstāde

Darbojas armijas lauka virtuve

15:00- 17:00 Uz skatuves uzstājas grupas «Gain Fast», «The Movies» un «Anastasia’s Sound Factory»

16:00 «Betanovuss» piestāj Eksporta ostā

VIPER/Basel festivāla videomākslas programma uz «Betanovusa»

RTU arhitektūras un LLU ainavu arhitektūras fakultāšu studentu maketu izstāde uz «Betanovusa». Pasākuma apmeklētāji var balsot par sev tīkamāko studentu projekta maketu topošajam muzejam.

16:30 «Preses burziņš»

17:00 Latvijas Muzeju nakts atklāšana

17:10 Bērnu zīmējumu konkursa uzvarētāju apbalvošana

17:20 Labāko maketu autoru apbalvošana

17:30 Pasākuma izskaņā — čellu trio «MELO M» + DJ apvienība «Jaffa Riga»