Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Štramu atjaunos amatā

Rīgas Domes valdošā koalīcija nolēmusi amatā atjaunot arī Pilsētas attīstības departamenta direktoru Vilni Štramu. Rīgas Domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL) jau tuvākajā laikā izdos rīkojumu par viņa atjaunošanu amatā.

Štrama atbrīvošanu no amata saistībā ar Valsts kontroles atklātajiem pārkāpumiem Rīgas Domes un reklāmas stendu firmas «Clear Channel Latvia» (CCL) sadarbībā atbalstīja tikai partija «Jaunais laiks». Savukārt pārējie koalīcijas partneri uzskatīja, ka atklātie pārkāpumi nav pietiekami, lai Štramu atbrīvotu no ieņemamā amata. Plānots, ka par pieļautajiem pārkāpumiem Štramam tiks izteikts rājiens.

Tāpat koalīcijas partneri vienojās par nepieciešamību Pilsētas attīstības departamentā veikt auditu.

«Lai arī Rīgas mērs un viņa pārstāvētais politiskais spēks uzskata, ka Štrams ir veicis likumpārkāpumus, vadot departamentu, Rīgas Domes priekšsēdētājs izpildīs koalīcijas padomē panākto vienošanos par Štrama atjaunošanu amatā,» aģentūru LETA informēja Aksenoka preses sekretāre Laila Spaliņa.

Otrdien Aksenoks atjaunoja amatā Īpašuma departamenta direktoru Jāni Zviedri, jo viņa darbībā šajā lietā netika konstatēti likumpārkāpumi.

Rīgas Dome ir saņēmusi Valsts kontroles (VK) galīgo revīzijas atzinumu reklāmas stendu firmas «Clear Channel Latvia» darījumu lietā. VK kolēģija secina, ka Rīgas Domes un CCL darījumos divos gadījumos nav ievērotas normatīvo aktu prasības.

VK konstatējusi, ka Pilsētas attīstības departaments tā direktora Štrama personā, neievērojot likuma «Par pašvaldībām» un likuma «Par valsts un pašvaldību finanšu likumības līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu» prasības, noslēdzis patapinājuma līgumu ar SIA «Baltic Outdoor Company» (vēlāk nosaukumu mainīja uz CCL) par zemes gabala bezmaksas izmantošanu Līvu laukumā publisko tualešu bloka uzstādīšanai.

«Bijušā Rīgas Domes priekšsēdētāja Gundara Bojāra (LSDSP) vainas dēļ, neievērojot Rīgas Domes saistošo noteikumu prasības, pašvaldībai ir radīti zaudējumi Ls 125 285 apjomā,» teikts revīzijas atzinumā.

Aksenoks, saņemot VK vērtējumu par Rīgas Domes un CCL darījumiem, 11. aprīlī no amata atstādināja Štramu un Zviedri, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) lūdza vērtēt Bojāra darbību.

Kā aģentūrai LETA sacīja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs, otrdien birojs Aksenokam nosūtījis vēstuli, kurā norāda, ka pārbaude, kas tika sākta jau pagājušā gada nogalē, par zemes gabala bezmaksas izmantošanu Līvu laukumā publisko tualešu bloka uzstādīšanai joprojām turpinās. Patlaban KNAB gaida, kad likumīgā spēkā stāsies VK revīzijas atzinums. Pamatojoties uz tā rezultātiem, birojs varēs arī turpināt pārbaudi un pieņemt kādus lēmumus.