Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policisti nevēlas strādāt Rīgas centrā

Policisti nevēlas strādāt Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes 21. policijas nodaļā, kas pārrauga Rīgas centru un vecpilsētu, — šo kā vienu no iespējamiem paaugstinātā korupcijas riska iemesliem šajā nodaļā Saeimas Pretkorupcijas komisijas sēdē minēja Kārtības policijas 21. nodaļas priekšnieks Mārcis Mežavilks.

Komisijas sēdē deputāti izteica bažas par šīs nodaļas darba kvalitāti, jo no iedzīvotājiem tiekot saņemts daudz sūdzību par Rīgas centra policistu darbu. Atbildot uz pārmetumiem, policijas vadība skaidroja, ka tieši 21. nodaļas darbinieki patrulē visdzīvākajās Rīgas daļās — pilsētas centrā un vecpilsētā, tāpēc viņi ir daudz vairāk nodarbināti nekā kārtībsargi Rīgas nostūros.

Pēc Valsts policijas priekšnieka vietnieka Arvīda Marhela teiktā, šīs nodaļas darbinieki diennaktī konstatē 40 noziedzīgus nodarījumus, kamēr citu policijas nodaļu policisti — vidēji piecus noziegumus, savukārt policistu skaits — 132 — ir līdzīgs kā citās nodaļās un arī atalgojums nav augstāks.

Kā izteicās Mežavilks, šādos apstākļos «neviens neraujas un nestāv rindā», lai strādātu viņa vadītajā nodaļā, un profesionālākie darbinieki bieži izvēloties aiziet strādāt citur. Marhels piebilda, ka tiek risināts jautājums par darbinieku skaita palielināšanu šajā policijas nodaļā. Ņemot vērā ierobežotos finanšu līdzekļus, tas neesot viegli paveicams uzdevums.

Tieši zemā konkurence uz darba vietām pilsētas centrā, kur ar strādājošiem policistiem komunicē arī Latvijas viesi, otrdien tika minēts kā viens no riska faktoriem korupcijai 21. policijas nodaļā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par 300 latu kukuļņemšanu aizturējis trīs Rīgas pilsētas 21. policijas nodaļas policistus un vienu privātpersonu. Policijas darbinieki pieprasīja 300 latu kukuli kādam Francijas pilsonim par to, lai netiktu veikta pārbaude viņam piederošā uzņēmumā Rīgā.

Marhels, atzīstot daudzās problēmas 21. nodaļā, noraidīja politiķu minējumu, ka šīs nodaļas darbinieki sliktā nozīmē izceltos uz pārējo fona un par notikušo pie atbildības būtu jāsauc nodaļas vadība.

Mežavilks kā galvenās problēmas savā nodaļā minēja lielo personāla mainību, zemo izglītības līmeni, mazo atalgojumu un nesakārtotos saimnieciskos jautājumus. Tomēr viņš piekrita deputātu teiktajam, ka tie nevar būt par iemeslu, lai policijas darbinieki pieprasītu kukuļus. Pēc viņa domām, tā ir katra cilvēka personīgā atbildība.

Policists gan nevarēja sniegt plašu atbildi uz komisijas deputāta Jura Dalbiņa (TP) jautājumu, kā viņš domā izmantot esošos resursus, lai paaugstinātu policistu atbildību pret saviem pienākumiem.

Dalbiņš norādīja uz nepieciešamību policijas virsniekiem disciplinēt savus padotos. Savukārt Marhels aicināja valstsvīrus vairāk padomāt par valsts drošības sargiem un nelikt policijas vadībai tiesāties ar saviem darbiniekiem, nostādot viņus bezcerīgā stāvoklī. Patlaban ļoti daudz sūdzību tiesā tiek iesniegtas par policistiem neizmaksātiem atvaļinājumu pabalstiem, informēja Marhels.

Komisija nolēma informāciju par sēdē spriesto nosūtīt izvērtēšanai iekšlietu ministram Ērikam Jēkabsonam (LPP).