Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Buša virzienā Tbilisi mesta rokas granāta [papildināts]

ASV prezidenta Džordža Buša uzrunas laikā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi Brīvības laukumā cilvēku pūlī atrastais priekšmets esot rokasgranāta, taču tā nav varējusi eksplodēt. Tā trešdien paziņoja Gruzijas Drošības padomes sekretārs Gela Bežuašvili.

Kā paziņojis ASV Slepenais dienests, tiek izmeklēta Gruzijas varas iestāžu sniegtā informācija, ka Buša virzienā mests kāds priekšmets.

Aptuveni 50 metru attālumā no Buša uzstāšanās vietas atrastā rokasgranāta nebija spējīga eksplodēt, pavēstīja Bežuašvili. Kāds Gruzijas drošības dienestu darbinieks to savācis un aiznesis prom no cilvēku pūļa.

«Padomju ražojuma rokasgranāta RPG-5 tika atrasta laukumā. Tā nebija darba kārtībā. Patiesībā nebija nekādu iespēju, ka tā varētu sprāgt,» preses konferencē pavēstīja Bežuašvili. «Tā nebija kaujas granāta, bet tā sauktā inženieru [granāta]. Kā saka speciālisti, to nebija iespējams uzspridzināt laukumā. Kaut arī pēc noteiktām manipulācijām to varēja pārveidot sprādzienbīstamu.»

«Mēs nevēlamies izteikt minējumus, bet acīmredzot tie, kas to izdarīja, vēlējās izbiedēt cilvēkus un sacelt ažiotāžu presē,» viņš sacīja.

Bežuašvili paskaidroja, ka pagaidām neviens nav aizturēts sakarā ar šo incidentu un ka turpinās izmeklēšana.

Viņš atgādināja, ka laukumā atradās vairāk nekā 120 000 cilvēku, līdz ar to vainīgo būs grūti atrast.

Bušs otrdien Tbilisi Brīvības laukumā teica uzrunu tūkstošiem cilvēku, slavējot Gruzijas demokrātiju.

Otrdienas vakarā Bušs izlidoja no Tbilisi un atgriezās Vašingtonā pēc piecas dienas ilga ceļojuma Eiropā, apmeklējot Latviju, Nīderlandi, Krieviju un Gruziju.