Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Banka «Baltija» pieprasa no Latvijas Bankas 184,66 miljonus latu

Likvidējamā banka «Baltija» (BB) Rīgas apgabaltiesā šonedēļ iesniegusi prasību pret Latvijas Banku (LB), lūdzot piedzīt no centrālās bankas 184,66 miljonu latu zaudējumus. Prasība tiesā pret LB iesniegta, jo Rīgas apgabaltiesa izlēmusi atstāt bez izskatīšanas likvidējamās bankas pieteikto civilprasību BB krimināllietā. Tā aģentūru LETA informēja BB likvidācijas biroja vadītājs Gunārs Perlbahs.

Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas kancelejas vadītāja Inta Simakova aģentūrai LETA sacīja, ka BB prasības pieteikums par 184 658 519 latu zaudējumu piedziņu tiesā saņemts 9. maijā. Par to, vai pieteikums pieņemams izskatīšanai un ierosināma civillieta, jāizlemj tiesnesei Zaigai Vrubļevskai.

Rīgas apgabaltiesa 6. maijā pasludināja jau otro spriedumu BB krimināllietā, bijušajam bankas uzraudzības padomes priekšsēdētājam Aleksandram Laventam piespriežot brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un septiņiem mēnešiem, bijušajam BB prezidentam Tālim Freimanim — uz sešiem gadiem, bet trešajam šajā lietā apsūdzētajam — Alvim Līdumam — uz trim gadiem un trim mēnešiem.

BB un tās likvidatora auditorfirmas «BDO Invest Rīga» pieteiktās civilprasības Rīgas apgabaltiesa atstāja bez izskatīšanas, šādi dodot iespēju iesniegt prasību un lūgt tiesu zaudējumus piedzīt civilprocesā noteiktajā kārtībā.

Arī pirmo reizi izskatot šo krimināllietu, apgabaltiesa BB pieteikto civilprasību atstāja bez izskatīšanas.

Iepriekš apgabaltiesa BB krimināllietu izskatīja ilgāk nekā četrus gadus, un tai nomainījās trīs tiesneši. Tiesneses Ināras Šteinertes vadībā tiesa Laventam piesprieda brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, Freimanim — uz sešiem gadiem, Līdumam — uz trim gadiem un trim mēnešiem.

Pēc šā sprieduma pasludināšanas Lavents iesniedza sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), kas atzina, ka ir pārkāptas viņa tiesības pēc vairākiem cilvēktiesību konvencijas pantiem. Pēc ECT sprieduma paziņošanas Augstākās tiesas Senāts nolēma nodot BB krimināllietu atkārtotai izskatīšanai Rīgas apgabaltiesā.