Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šonedēļ startē Latvijas Jaunatnes olimpiāde

No 13. līdz 15. maijam Ventspilī, Kandavā, Limbažos un Jūrmalā risināsies Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kurā startēs aptuveni 3000 skolas vecuma jauniešu. Kandavā sacensības notiks skolu grupā, bet Ventspilī, Limbažos un Jūrmalā — sporta meistarības grupā. Par to «Apollo» informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretāre Ilze Āķe-Vīksne.

Šogad olimpiādes norises būtiskākā atšķirība ir tā, ka, pieaugot skolu interesei par sacensībām Kandavā, piecos reģionos — Daugavpilī, Limbažos, Valmierā, Ventspilī un Liepājā — tika rīkotas Latvijas Jaunatnes olimpiādes atlases priekšsacīkstes. Sešas labākās komandas no katra reģiona, pēc 2004. gada startiem, ieguva tiesības piedalīties sacensībās Kandavā.

Mainīta arī vērtēšanas sistēma. Vairs netiek skaitīti sacensībās iegūtie punkti, bet gan izcīnītās medaļas. Savukārt sporta meistarības grupā startējošie jaunieši pārstāvēs savas pašvaldības, nevis atsevišķus klubus vai sporta skolas.

Olimpiādes atklāšanas ceremonija notiks 13. maijā pulksten 21. Pirmo reizi Ventspilī atklāšanas ceremonija risināsies zem jumta — olimpiskā centra basketbola hallē. Tajā notiks speciāli iestudēta izrāde, kurā savu emocionālo lomu spēlēs skaņa, gaisma, mūzika. Radošajā komandā darbojas režisore Dace Mence, deju pedagogs Agris Daņiļēvičs un Kaspars Bindemanis, kas uzrakstījis speciālu mūziku atklāšanas ceremonijas uzvedumam.

Šogad startiem Kandavā pieteikti vairāk nekā 1340 skolēni no Rīgas un tās rajona, Ventspils, Cēsīm, Ludzas, Siguldas, Kandavas, Valmieras, Ogres, Madonas, Talsiem, Līgatnes, Jūrmalas un citām vietām. Jaunieši startēs tādos sporta veidos kā riteņbraukšana, strītbols, volejbols, futbols, florbols, tautas bumba un vieglatlētikas stafete.

Sporta meistarības grupā startēs 1320 dalībnieki. Šie jaunieši cīnīsies par tiesībām startēt Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kas jūlijā notiks Itālijā.

Tiesa, lielākoties šo iespēju varēs izmantot 1989.–1990. gadā dzimušie jaunieši, kas startēs vieglatlētikā, džudo, vingrošanā, peldēšanā, riteņbraukšanā, futbolā, tenisā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, jo tāds ir dalībnieku vecums startiem Eiropas Jaunatnes olimpiādē. Pavisam sporta meistarības grupā sacensības notiks 18 sporta veidos.

No Rīgas un Rīgas rajona Ventspilī uz starta līnijas sporta meistarības grupā izies vislielākais dalībnieku skaits — 361 sportists, no Ventspils un tās rajona — 133 dalībnieki, no Liepājas un rajona atbrauks 115 jaunie atlēti. Gandrīz simt sportistu pārstāvēs Jūrmalu, Ogres rajonu un Jelgavas pusi.

Jaunatnes olimpiādi organizē LOK un Sporta sacensību aģentūra ciešā sadarbībā ar Ventspils pilsētas Domi, Kandavas novadu Domi, IZM Sporta pārvaldi, Olimpisko centru «Limbaži» un sporta veidu federācijām.
 
Olimpiādes galvenais mērķis ir radīt iespējas visiem bērniem un jauniešiem piedalīties sporta sacensībās, kas organizētas atbilstoši olimpiskajiem pamatprincipiem.

1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas Jaunatnes olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem arī ziemas sporta veidos. Tās notika, balstoties uz olimpisko spēļu tradīcijām. Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem Latvijā bija nodrošināta līdzdalība sacensībās ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, olimpiskās lāpas aizdegšanu un olimpiskā karoga pacelšanu.

2002. gadā Latvijas Jaunatnes olimpiskās dienas pārauga par Latvijas Jaunatnes olimpiādi ar vairāk nekā 7000 lielu dalībnieku skaitu.