Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pirmā persona» sniegs paskaidrojumus

Ceturtdien, 12. maijā, plkst. 19.30 Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» piedalīsies Latvijas Republikas tieslietu ministre Solvita Āboltiņa (JL).

Tieslietu ministre debitē raidījumā, un iespējamās sarunas tēmu loks Āboltiņas kundzes kompetences jomā veidojas gana plašs. No ministres esam tiesīgi gaidīt amatpersonas perfektu juridisku viedokli par pašvaldību vēlēšanu radītajām likumdošanas kolīzijām, par Latvijas–Krievijas robežlīguma sagatavošanas problemātiku, par nule kā pieņemto Kriminālprocesa likumu, par ieslodzījuma vietu «eiropeizēšanu» valstī.

Trešdien Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) publiski pavēstīja, ka prasīs paskaidrojumus no tieslietu ministres viņas izteikumu sakarā. Proti, Āboltiņas kundze publiski apgalvoja, ka lietu kārtība Rīgas apgabaltiesā vainojama, ka valstī veidojas tiesiskais nihilisms un daļa sabiedrības uzlūko tiesu varu Latvijā kā korumpētu. Tieši šīs izteikas bija «pēdējais piliens», lai atlūgumu uzrakstītu ilggadējais Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājs Jānis Muižnieks. Jādomā, paskaidrojumus šajā principiālajā lietā gribēs dzirdēt ne vien premjers, bet arī raidījuma vadītāja žurnāliste Baiba Strautmane.

Arī «Apollo» apmeklētājiem šeit iespējams uzdot jautājumus tieslietu ministrei Solvitai Āboltiņai. Raidījuma «Valsts pirmās personas» pilns video ieraksts portālā būs skatāms jau 13. maijā.