Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palielinās ģimenes pabalstu par katru bērnu

No nākamā gada tiks palielināts ģimenes valsts pabalsts par katru bērnu. To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts par ģimenes valsts pabalsta apmēru.

Plānots, ka ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu no nākamā gada varētu būt astoņi lati, par otro — 9,6 lati, par trešo — 12,8 lati un par nākamajiem bērniem — 14,4 lati.

Patlaban ģimenes valsts pabalsta apmērs par pirmo bērnu ir seši lati, par otro — 7,2 lati, par trešo — 9,6 lati, par ceturto un nākamajiem bērniem — 10,8 lati.

Pabalstu nepieciešams palielināt, jo pēdējo divu gadu laikā patēriņa cenu indekss pieaudzis par 8,1%, tāpēc pabalstu saņēmēju pirktspēja ir samazinājusies un nav iespējams apmierināt ģimenes ar bērniem vajadzības, informē LM.

LM prognozē, ka nākamgad ģimenes valsts pabalsts būs jāizmaksā par 426 924 bērniem, 2007. gadā — par 414 473 bērniem, bet 2008. gadā — par 402 463 bērniem.

Aprēķini liecina, ka pabalstu palielināšanai nākamgad no valsts budžeta būs nepieciešami 14,3 miljoni latu, 2005. gadā — 12,9 miljoni latu, bet 2006. gadā — 11,6 miljoni latu.

Ģimenes valsts pabalstu piešķir par katru bērnu, kas nav vecāks par 15 gadiem, kā arī par bērnu, kas ir vecāks par 15 gadiem un mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Ģimenes valsts pabalstu piešķir pēc bērna piedzimšanas.

Ģimenes valsts pabalsta apmērs par otro bērnu ir 1,2 reizes, par trešo — 1,6 reizes, bet par ceturto un nākamajiem bērniem — 1,8 reizes lielāks nekā par pirmo bērnu ģimenē.

Valdības noteikumu projekts par ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību ir iesniegts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē. Gala lēmums jāpieņem valdībai.