Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Edgars Šneps — IZM valsts sekretāra vietnieks

Par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieku sporta jautājumos iecelts Latvijas basketbola izlases direktors Edgars Šneps. Par to aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes (JL) preses sekretāres vietas izpildītāja Sanda Purviņa.

1972. gadā dzimušais Edgars Šneps ieguvis augstāko izglītību gan ekonomikā, gan sporta pedagoģijā, un patlaban turpina studijas Rīgas Biznesa institūtā. Viņš ieguvis darba pieredzi gan ārvalstīs, gan Latvijā ar sportu saistītos vadošos amatos, kā arī pārvalda vairākas valodas.

Patlaban Šneps ir Latvijas Basketbola savienības (LBS) nacionālās basketbola izlases direktors.

Druviete uzskata, ka Šnepam piemīt nepieciešamās profesionālās īpašības, lai kļūtu par valsts sekretāra vietnieku sporta jautājumos.

Konkursam bija pieteikušies deviņi kandidāti. Izvērtējot visu kandidātu zināšanas un iemaņas un ņemot vērā konkursa komisijas atzinumu, ministre izlēma šajā amatā iecelt Šnepu.

Konkursa pirmajā kārtā tika vērtēta kandidātu izglītība un amata pildīšanai nepieciešanā pieredze. Izvērtējot minēto, nākamajai kārtai tika izvirzīti četri kandidāti. Otrajā kārtā vērtēja ne tikai pretendentu izglītību un darba pieredzi vadošā amatā, bet arī svešvalodu zināšanas un analītiskās spējas, jautājumos par Nacionālās sporta attīstības programmas galvenajiem virzieniem, sporta finansēšanu un nozares attīstības iespējamiem risinājumiem.

Konkursa komisijas vadītājs, IZM valsts sekretāra vietnieks vispārējos jautājumos Andrejs Cinis aģentūrai LETA apstiprināja, ka Valsts Civildienesta pārvalde nosūtījusi viņam vēstuli, kurā paudusi bažas par Šnepa atbilstību šim amatam. Cinis uzsvēra, ka Šnepa izglītība un iepriekšējā pieredze pilnībā atbilst konkursa noteikumiem, turklāt viņš ir bijis vienīgais no četriem kandidātiem, kura angļu valodas zināšanas testā novērtētas kā teicamas.

Šneps aģentūrai LETA sacīja, ka pieņems šo amatu un atstās iepriekšējo amatu LBS, tiklīdz būs padarījis iesāktos darbus. Pagaidām Šneps vēl neesot vienojies ar IZM par konkrētu darbā stāšanās laiku, taču, ja neradīšoties problēmas, tas varētu būt 1. jūnijs, prognozēja Šneps.

Pusotra gada laikā, kamēr Šneps ir LBS nacionālās basketbola izlases direktors, esot padarīts svarīgs darbs, gatavojoties Eiropas čempionātam, kas notiks septembrī. Šī iemesla dēļ esot mazliet žēl atstāt šo darbu, taču, jau piesakoties konkursā, Šneps ar to esot rēķinājies.

Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) preses sekretāre Ilze Āķe-Vīksna aģentūrai LETA sacīja, ka LOK respektē Druvietes lēmumu par valsts sekretāra vietnieku sporta jautājumos izvēlēties Šnepu.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis cer, ka tā būs amatpersona, kas, kā jau teikusi Druviete, «nodrošinās sporta jomā sadarbību un procesa nepārtrauktību».

Vrubļevskis jau iepriekš uzsvēris, ka visciešākā sadarbība un savstarpēja darbības koordinācija valsts un sabiedrisko organizāciju starpā ir absolūts un obligāts priekšnoteikums normālas sporta dzīves organizēšanai un pastāvēšanai valstī, kā arī panākumu gūšanai sporta sacensībās.