Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle aicina Latviju nesteigties ar ES Konstitūcijas ratifikāciju

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK) aicina Latviju nesteigties ar Eiropas Savienības (ES) konstitucionālā līguma ratifikāciju, jo tādējādi mūsu valsts varētu zaudēt pozīcijas sarunās par ES finanšu perspektīvu 2007.–2013. gadam, kas savukārt draud ar mazāk intensīvu ES finansējuma piešķiršanu.

Vienošanās par finanšu perspektīvu ES Padomē jāpieņem Luksemburgas prezidentūras laikā jau šā gada jūnijā, aģentūru LETA informēja deputāta palīdze Ilze Viņķele.

Zīle uzskata, ka ārlietu ministra Arta Pabrika (TP) rūpes par Latvijas labo tēlu citu ES dalībvalstu acīs un Francijas referenduma iznākumu «politiķim likušas aizmirst par konstitucionālā līguma skaidrošanas nepieciešamību mūsu valstī».

«Latvijas sabiedrībai nav vienkārši un saprotami izklāstīta konstitucionālā līguma būtība, pie tam līgums nav korekti iztulkots latviešu valodā. Nepietiekami ir diskutēts arī par to, kā konstitucionālais līgums mainīs Latvijas pozīcijas ES,» uzskata politiķis.

Eiropas Parlamenta deputāts apšauba Pabrika paustos argumentus, ka Latvijas lēmums ietekmēs referenduma par ES Konstitūciju iznākumu Francijā un iedrošinās frančus balsot «par». «Nav pamata cerēt, ka Latvijas solis tiks pamanīts,» atzīst Zīle, norādot uz Lietuvas piemēru, kuras lēmums ratificēt konstitucionālo līgumu pirmajiem ES neesot guvis plašu rezonansi.

Politiķis norāda, ka Latvijai vajadzētu izmantot dažādas politiskās metodes savu mērķu sasniegšanai ES. Ja jūnijā ES Padome vienosies par tādu finanšu perspektīvu nākamajiem septiņiem gadiem, kāda tā pašlaik tiek piedāvāta vairāku ES lielo valstu nostājas dēļ, tad Latvija nesaņemšot struktūrfondu un citu līdzekļu veidā pat tik daudz, cik pirmajos divarpus ES dalības gados, prognozē Zīle.

Jau ziņots, ka valdība šonedēļ nolēma ES konstitucionālā līguma projektu virzīt apstiprināšanai Saeimā. Valdība cer, ka parlaments gala lēmumu varētu pieņemt līdz šā mēneša beigām.