Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Notikusi Baltā nama un Kapitolija evakuācija

Trešdien uz īsu brīdi tika evakuēts Kapitolijs un Baltais nams, jo neidentificēts lidaparāts ielidoja slēgtajā gaisa telpā virs Kongresa kompleksa, izraisot satraukumu par iespējamu 2001. gada 11. septembra terora aktu atkārtošanos.

Kāda Dzimtenes drošības ministrijas amatpersona pavēstīja, ka lieguma zonā virs Vašingtonas ielidojusi neliela lidmašīna «Cessna» un virs ASV galvaspilsētas pēc trauksmes izsludināšanas pacēlās iznīcinātāji.

Telekanāls CNN ziņo, ka iznīcinātāji lidojumu lieguma zonu pārkāpušo lidaparātu eskortējuši prom no Vašingtonas centra.

ASV prezidents Džordžs Bušs incidenta brīdī neatradās Baltajā namā, jo bija devies uz rezervātu pilsētas pievārtē.

Pēc ziņas saņemšanas par neidentificētā lidaparāta parādīšanos Kapitoliju apsargājošie policisti pārvietojās pa ēku, satraukti saucot: «Ejiet ārā, ejiet ārā!» Šajā brīdī notika gan Senāta, gan Pārstāvju palātas sēde.

ASV Drošības dienests dažas minūtes pēc trauksmes izsludināšanas to atsauca un atļāva Baltā nama personālam atgriezties savos birojos. Arī Kapitolija policija trauksmi atsauca.

Dzimtenes drošības ministrijas amatpersona pastāstīja, ka lidmašīna, kas ielidoja aizliegtajā zonā, nonāca piecu kilometru attālumā no Kapitolija. Sākotnēji lidaparāts novirzīja savu kursu no Kapitolija, taču pēc tam atkal pagriezās atpakaļ.

«Tika izpildītas standarta procedūras,» teica amatpersona, piebilstot, ka lidmašīnas pilots neuzņēma sakarus ar lidojumu kontroles dienestu.

Lidaparātiem virs Vašingtonas aizliegts ielidot zonā, kuru pēc 2001. gada 11. septembra noteica Federālā aviācijas administrācija. Ja brīdinājumi tiek ignorēti un lidaparāts neatstāj aizliegto zonu, to drīkst notriekt. Visiem pilotiem, kam ir atļauja ielidot vai šķērsot Vašingtonas gaisa telpu, kādas tiek dotas galvenokārt komerciālajiem reisiem, jānoraida īpaši kodi lidojumu kontroles dienestam.