Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas ĀM: LTV žurnālisti Pleskavas apgabalā nelikumīgi filmēja

Trīs Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālisti pirmdien Krievijā tika aizturēti, jo nelikumīgi filmējuši Pleskavas apgabalā, trešdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM).

Krievijas ĀM, atsaucoties uz informāciju, kas saņemta no kompetentām Krievijas iestādēm, paziņoja, ka svētdien no Latvijas Krievijā iebraukuši trīs LTV žurnālisti: Ēriks Pakalns, Māris Jurgensons un Ivo Kiršblats. «Oficiāli paziņotais brauciena mērķis: Uzvaras 60. gadadienas svinību Pleskavas apgabalā atspoguļošana,» uzsvēra Krievijas ĀM.

Savukārt pirmdien Pitalovas pilsētā «šie žurnālisti, neatļauti filmējot dzelzceļa mezglu, kas ir starptautisks robežšķērsošanas punkts, piesaistīja iekšlietu daļas dzelzceļa punkta «Skangaļi» darbinieku uzmanību».

«Ierodoties milicijas darbiniekiem, Latvijas žurnālisti mēģināja aizbēgt. Paskaidrojumu sniegšanai viņi tika nogādāti uz imigrācijas kontroles punktu,» paziņoja ĀM.

«Visu incidenta apstākļu noskaidrošanas gaitā tika konstatēts, ka šīs personas iebrauca Krievijas teritorijā ar žurnālistu darba vīzām. Tajā pašā laikā Latvijas žurnālisti atzina, ka viņiem nav nepieciešamās atļaujas, kas dod tiesības filmēt minēto objektu,» norādīja Krievijas ĀM.

Tā uzsvēra, ka «Latvijas žurnālistiem tika norādīts uz viņu rīcības nelikumību, kā arī tika piedāvāts reģistrēties likumā paredzētajā kārtībā viņu turpmākas uzturēšanās Krievijas Federācijā gadījumā».

Pēc apstākļu noskaidrošanas žurnālisti tajā pašā dienā izbrauca no Krievijas, informēja Krievijas ĀM.

Otrdien Latvijas ĀM Krievijai iesniedza notu, pieprasot sniegt paskaidrojumus, kāpēc no Pleskavas apgabala tika izraidīti akreditēti LTV žurnālisti.

Latvijas ĀM otrdien informēja aģentūru BNS, ka pirmdien Pleskavas apgabalā aizturēti un uz milicijas iecirkni nogādāti trīs LTV filmēšanas grupas locekļi. Viņu nofilmētais materiāls iznīcināts, un viņiem likts pamest Krievijas teritoriju.