Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vadītāji Latvijā saņem viszemāko samaksu Eiropā

Vislabāk atalgotie augstākā līmeņa vadītāji Eiropā strādā Šveicē, bet viszemākās algas augstākā līmeņa vadītājiem ir Latvijā, liecina «Mercer Human Resource Consulting» jaunākais pētījums.

«Mercer» pētījumā salīdzinātas augstākā līmeņa vadītāju vidējās algas 24 Eiropas valstīs un izrēķināta vadītāju pirktspēja, ņemot vērā nodokļus un sociālās apdrošināšanas maksājumus, kā arī cenu līmeni katrā konkrētajā valstī.

Pētījums parāda, ka visaugstākā pirktspēja ir Šveicē strādājošajiem augstākā līmeņa vadītājiem, kas par savu algu var nopirkt trīs reizes vairāk nekā vadītāji tādās Eiropas valstīs kā Latvija, Igaunija un Ungārija, kuras sarakstā ieņem pēdējās vietas.

Pēc «Mercer» aprēķiniem, Šveices vadītāji vidēji gadā saņem 133 009 eiro (93,5 tūkstošus latu), nākamie lielākie ienākumi ir Vācijā un Austrijā strādājošajiem vadītājiem — attiecīgi 107 734 eiro un 101 123 eiro gadā.

Tai pašā laikā Latvijā augstākā līmeņa vadītāji gadā saņem tikai vidēji 27 957 eiro (19,6 tūkstošus latu), Igaunijā — 30 922 eiro un Ungārijā — 44 077 eiro.

Pētījuma autori norāda, ka vienotajā Eiropas tirgū joprojām pastāv ievērojamas algu, nodokļu un sociālās apdrošināšanas maksājumu līmeņa atšķirības. Kā norāda «Nercer» starptautisko konsultāciju vadītājs Marks Salivans, dažās Eiropas valstīs vadītāju algas ir augstākas, bet viņu pirktspēju būtiski samazina augstie nodokļi un dzīves izmaksas.

Piemēram, Spānijā un Francijā strādājošie vadītāji par savu algu (79 795 eiro) var nopirkt vairāk nekā viņu nomināli labāk atalgotie kaimiņi Lielbritānijā (85 115 eiro) un Beļģijā (90 884 eiro).

Konkurencei pieaugot, vadītāji, kas savas zināšanas un pieredzi var izmantot ārpus savas valsts, varētu dot priekšroku valstīm ar piemērotu dzīves līmeni un atbilstošām cenām, nevis valstīm, kurās samaksa ir visaugstākā, atzīmē «Mercer» vadītājs.

Pētījumā arī konstatēts, ka vadītāju pirktspēja Honkongā, Austrālijā, Japānā un ASV ir augstāka nekā vidēji Eiropā.