Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lieli dzīvokļi vai moderni savrupnami

Rīgas pievārtē, galvaspilsētai tuvajos pagastos un mazpilsētās naski būvēto savrupnamu piedāvājumu klāstā atsevišķi var aplūkot rindu namus. Par tiem gan dzird dažādus spriedumus.

Daži šaubās, vai rindu nami īsti pieskaitāmi savrupnamiem vai savrupnamu ciematiem. Drīzāk tie atgādina lielus, labiekārtotus dzīvokļus. Citi saka, ka esot labāki par dzīvokļiem daudzstāvu namos — klāt garāžas vai nojumes spēkratiem un nelieli mazdārziņi.

Daži šķendējas par varen sālītajām cenām. Par tādu naudu kaut kur tālāk no pilsētas mierīgi varot nopirkt savrupnamu, turklāt ar lielāku zemes gabalu nekā rindu namu pircējiem piedāvāto. Citi burkšķ par dzīvošanu vienkop ar vairākiem kaimiņiem. Neesot lielas atšķirības — daudzstāvu nama dzīvoklis vai rindu nams. Tas pats troksnis aiz sienas, tā pati dzīve «kolhozā».

Nekustamo īpašumu uzņēmumos teic, ka pēc rindu namiem tomēr ir pieprasījums. Ja nebūtu, tad tādus namus neceltu un nepiedāvātu. Pašlaik dažādās celtniecības pakāpēs Rīgas tuvumā ir ap 20 piedāvājumu. Piedāvā dažādi projektētus, no dažādiem būvmateriāliem celtus, daļēji vai pilnīgi pabeigtus rindu namus labiekārtotos ciematos.

Pēc lietpratēju atzinuma, šie īpašumi varētu vilināt galvenokārt pilsētniekus, kuriem:

  • apnicis dzīvot šaurajā padomju laika dzīvoklī, bet tālu no lielpilsētas labumiem negrib laisties;
  • pietrūkst naudas savrupnama iegādei Rīgas pievārtē;
  • pārlieku daudz zemes nemaz nevajag, jo neko dēstīt un audzēt negrasās;
  • nav vēlēšanās dzīvot savrupnamā, kurā saimniekošana var maksāt dārgāk nekā rindu namā.

 

Dārziņos, Jāņogu ielā

[s:7330]
Nākamgad rudenī Rīgas pievārtē, visiem pazīstamajos Dārziņos, Daugavas labajā krastā izsliesies Jāņogu ielas rindu namu ciemats. Pavisam uzbūvēs 100 dažādi projektētus rindu namus. Nesošās un atdalošās starpsienas būvēs no keramzīta blokiem un siltinās ar 100 mm akmens vati, stāvu pārsegumiem izmantos velmētā metāla sijas. Ārējā apdarē — krāsots apmetums un dekoratīvs koka apšuvums.

Katram namam atsevišķa gāzes apkure. Ciematam paredzētas atsevišķas notekūdeņu kanalizācijas un attīrīšanas ietaises, artēziskā aka. Ciemata teritorija būs iežogota, augu diennakti apsargāta, labiekārtota un apzaļumota — tiks izveidots bērnu rotaļu laukums, atpūtas vietas. Daugavas krastā namu īpašniekiem — pludmale un laivu piestātne.

Uzņēmuma «Immostate» rīkotājdirektore Ilze Mazurenko izceļ divas priekšrocības dzīvošanai šajos namos: tuvu Daugava un tuvu Rīga.

Pašlaik cenas — no 1150 līdz 1700 eirām par kvadrātmetru. Tajās ietilpst arī zemes cenas. Zemes platības no 326 līdz 1200 kvadrātmetriem — atkarībā no rindu nama projekta.

«Māja tieši jums» Ogrē

[s:7331]
Rindu namus būvē arī pašā Ogres centrā, Mednieku ielā 2. Pirmie pieci būvuzņēmumu «Ogres prestižs» un «Ulda Pīlēna birojs» celtie nami jau ir pārdoti, septiņi vēl ir nopērkami. Daži nami jau ir gatavi, citus pabeigs šovasar.

Divstāvu namu sienas mūrēs no keraterma blokiem (zinātāji teic, ka esot izturīgāki par keramzīta blokiem), pārsedzes no dzelzsbetona. Katrā namā — atsevišķa gāzes apkure, Ogres ūdens un kanalizācija. Katrā namā — autogarāža. Nama kopplatība — 170 kvadrātmetru, telpu griesti — 2,6 līdz 2,7 metri. Namos būs pilnīgi pabeigta iekšējā apdare.

Cenas — no 88 000 latu kopā ar zemi un garāžu.

Ņemot vērā, ka pilsētas centrā zemes nav daudz, vienam rindu namam tiek piedāvāts vien 350 kvadrātmetru iežogots pleķītis.

Zemes pamaz, jā. Bet uzņēmuma «Senču nami» projektu vadītāja Džemma Jaunākā aizstāv projektu. Rindu namu pircējam ir citi labumi — īpašums Ogres centrā, bērnudārzs, skola, poliklīnika, veikali — viss pa rokai. Viņasprāt, cilvēkam pašam jāizlemj, kur īsti viņš grib dzīvot — pilsētā vai laukos. Un kaimiņi tik un tā būs arī pilsētās raksturīgajos 1200 kvadrātmetros vai lielākos zemes gabalos.

«Sēļos», Mārupes pagastā

Nākamgad rudenī Rīgas rajona Mārupes pagastā būs gatavi 22 divu stāvu rindu nami. Projekta vadītāja, uzņēmuma «A.C.B.» pārstāve Ieva Mūrniece stāsta, ka vēl jaunajā ciematā, kas aizņems 11,2 hektārus, uzcelšot 10 tā sauktos dvīņu namus un 11 savrupnamus. Ieva Mūrniece uzsver priekšrocību — dzīvošanu klusā, skaistā vietā, vienlaikus Rīga vai ar roku aizsniedzama — līdz pilsētas centram vien septiņi kilometri.

Ciemata teritorija būs iežogota, apsargāta un labiekārtota. Rindu nami atradīsies ap 3 hektāru liela mākslīgā ezera krastā. Rindu namu nesošās sienas būvēs no keramzīta blokiem, pārsedzes — no vienlaidu dzelzsbetona. Atsevišķa gāzes apkure, galvaspilsētas ūdens, vietējā kanalizācija. Katrā namā — viena autogarāža. Nama kopplatība — 194 kvadrātmetri. Iekštelpās aptuveni 3 metru augsti griesti. Namiem būs pilnīgi pabeigta iekšējā apdare. Viens kvadrātmetrs varētu maksāt 700 latu. Atšķirībā no rindu namiem citur šajā cenā nerēķina terases.

Ieva Mūrniece gan brīdina, ka jau šā gada beigās varētu būt citas cenas. Galvenais iemesls nepastāvīgajam cenrādim — ievesto būvmateriālu cenu celšanās. Tāpēc tie pircēji, kuri noslēgs rokasnaudas līgumus pirmie, maksās mazāk nekā pēdējie. Katram namam klāt aptuveni 500 līdz 1000 kvadrātmetru zemes gabals. Zemes cenas — 25 lati par kvadrātmetru. Bet arī zemei cenas varētu celties.