Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sirmgalvju slepkavam piespriež mūža ieslodzījumu [papildināts]

Rīgas apgabaltiesā ceturtdien krimināllietā par 38 sirmgalvju nogalināšanu apsūdzētajam Kasparam Petrovam piesprieda mūža ieslodzījumu.

Šādu sodu viņam lūdza piespriest prokuratūra.

Prokurore Evita Upeniece tiesu debatēs uzsvēra, ka, iepazīstoties ar lietas materiāliem, var secināt, ka Petrovs sievietes ir vēlējies nogalināt, jo žņaudzis sirmgalves tik ilgi, kamēr viņas zaudējušas samaņu. Apsūdzības uzturētāja uzsvēra, ka apsūdzētais savu vainu ir atzinis tikai zādzību un laupīšanas gadījumu epizodēs, tādēļ var uzskatīt, ka viņš nevēlas uzņemties atbildību par smagu noziegumu izdarīšanu.

Tiesa uzsvēra, ka Petrova vaina ir pierādīta 13 slepkavībās. «Lai arī viņa vainu nav izdevies pierādīt visās 38 sirmgalvju slepkavībās, arī 13 pierādītās epizodes ir pietiekams skaits, lai piespriestu viņam bargāko sodu — mūža ieslodzījumu,» žurnālistiem sacīja tiesnese Māra Marija Čerkasova.

«Lai gan šis spriedums nepiecels manu tanti, tomēr es jūtos gandarīta un uzskatu, ka slepkava ir saņēmis pēc nopelniem» aģentūrai LETA sacīja kādas nogalinātās radiniece.

Kā uzskata prokurore, «Petrovs pats sev piesprieda šādu sodu, jo vaļsirdīgi atklāja visus noziedzīgos nodarījumus». Upeniece atgādināja, ka sākotnēji Petrovs tika apsūdzēts par vienu noziedzīgu nodarījumu. Prokurore neuzskata, ka būtu jāapšauba policijas un ārstu profesionalitāte, tādēļ ka vardarbība pret vairākiem sirmgalvjiem netika konstatēta uzreiz.

Viņa gan nevarēja atbildēt, vai iesniegs protestu, ka tiesa Petrova vainu atzinusi tikai 13 slepkavībās. «Tas būs zināms pēc rakstiska sprieduma saņemšanas,» sacīja prokurore.

Petrovs žurnālistiem stāstīja, ka, noklausoties spriedumu, juties iekšēji mierīgs. Viņš nezina, vai ir pelnījis tik bargu sodu, un apgalvo, ka paļāvies «uz tiesas godaprātu».

Viņa advokāts Antons Drēbnieks apliecināja, ka spriedumu nepārsūdzēs. Taču, ja pārsūdzēt spriedumu vēlēsies Petrovs, advokāts viņu atbalstīšot.

Prokurore apgalvoja, ka jūtas gandarīta par spriedumu, un viņa uzskata, ka Petrovs saņēmis pelnītu sodu.

Jau ziņots, ka, pēc cietuma darbinieku un policijas sniegtajiem raksturojumiem, Petrovs ir kluss, nesabiedrisks cilvēks. Kamēr atradies ieslodzījumā, viņš nav izdarījis nevienu pārkāpumu.

Petrovs izmeklēšanas laikā ir sadarbojies ar policiju un labprātīgi stāstījis par visām nozieguma epizodēm. Savu vainu viņš atzinis tikai laupīšanā, apgalvojot, ka nav vēlējies sievietes nogalināt.

Kā ziņots, Petrova apsūdzībā ir 53 epizodes — 38 slepkavības, astoņi slepkavības mēģinājumi, vairākas zādzības un laupīšanas gadījumi.

Saskaņā ar apsūdzības rakstu visas slepkavības tika veiktas laupīšanas nolūkā un cietušajiem kopējais nodarītais materiālais zaudējums ir vairāk nekā 18 000 latu.

Petrovam izmeklēšanas laikā tika veikta arī stacionārā kompleksā tiesu psihiatriskā un tiesu psiholoģiskā ekspertīze, kurā mediķi apsūdzēto atzina par pieskaitāmu — tādu, kurš apzinājies, ka veic noziegumus.

Agrāk jau tiesātais vīrietis tika aizturēts 2003. gada 3. februārī. Sākotnēji viņš tika turēts aizdomās par piecu sieviešu nogalināšanu Rīgā — 2002. gada novembrī un decembrī Ķengaraga un Kvēles ielā Rīgā un 2003. gada janvāra nogalē Tvaika un Tomsona ielā Rīgā.

Turpmākajā izmeklēšanā policija konstatēja, ka jaunais vīrietis, iespējams, nogalinājis vairākus desmitus sirmgalvju. Noziedznieka upuri bija pensionāres. Visām nogalinātajām eksperti konstatējuši žņaugšanas pēdas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis parasti sabiedriskās vietās izraudzījies vecāka gadagājuma sievietes un sarunās ar viņām mēģinājis noskaidrot finansiālos un ģimenes apstākļus, bet pēc tam izsekojis līdz dzīvesvietai. Ja vīrietim nebija izdevies iekļūt dzīvoklī uzreiz pēc izsekošanas, viņš vēlāk pie dzīvokļa durvīm zvanījis, izliekoties par AS «Latvijas gāze» darbinieku.