Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gruzija draud Krievijas armijas bāzes izsludināt ārpus likuma

Gruzijas parlaments valsts teritorijā esošās Krievijas armijas bāzes izsludinās ārpus likuma, ja Krievija tuvākajā laikā nepieņems lēmumu par to izvešanu, ceturtdien pirms izlidošanas uz Latviju paziņoja Gruzijas parlamenta priekšsēdētāja Nino Burdžanadze, vēsta Krievijas portāls «Newsinfo.ru».

«Gribas cerēt, ka Krievija izteiks kādu paziņojumu, lai gan reālas cerības uz to praktiski nepastāv,» sacīja Burdžanadze. «Ja tuvākajā laikā netiks sasniegts progress, parlaments izpildīs lēmumu, kuru tas ir pieņēmis. Attiecīgi visām izpildvaras struktūrām, sākot no Ārlietu ministrijas, tiks prasīts izpildīt rīkojumus, kurus tai vai citai struktūrai noteiktas ar parlamenta lēmumu.»

Gruzijas parlaments 10. martā vienbalsīgi pieņēma lēmumu par Krievijas militārajām bāzēm Gruzijas teritorijā. Tajā teikts: ja puses nepanāks divpusēju vienošanos par Krievijas armijas bāzu izvešanu no Gruzijas līdz 15. maijam, jāpieprasa Krievijai pārtraukt savu militāro klātbūtni valstī līdz 2006. gada 1. janvārim.

Ja Krievijai līdz 15. maijam neizdosies panākt vienošanas par konkrētu, saprātīgu un Gruzijai pieņemamu bāzu izvešanas termiņu, Gruzijas izpildvarai tiek uzdots ar likumu spert attiecīgos soļus pret šīm bāzēm.