Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdē būvē klusās vietās

Klusajos Zolitūdes un Šampētera privātmāju rajonos atrastas vairākas vietas, kur būvēt dzīvokļu namus, un arī tie nebūs lieli.

Te raksturīgi, ka tagad būvniecību turpina vairāki tie paši projektu attīstītāji, kas pērn jau uzcēla kādu namu — sagaidījuši pietiekami lielu pieprasījumu, tagad būvē vēl 1-3 mājas. Dažos projektos dzīvokļos būs pabeigta apdare, bet vairākos tā būs daļēja. Īpaši ekskluzīvu ēku te nebūs. Ņemot vērā labo atrašanās vietu un nelielo attālumu no centra, arī negatavo mājokļu cenas nav zemas. Toties zeme piederēs dzīvokļu īpašniekiem, bet autostāvvietas gandrīz visur jāpērk papildus. Gandrīz visos ēku kompleksos būs videonovērošanas sistēmas.

Iežogos un labiekārtos teritoriju

Klusajā, diezgan zaļajā Zalves ielā pašlaik sparīgi turpinās trīs nelielu ēku celtniecība — te būs «Zalves dārzs II». Dzīvokļi būs diezgan plaši un ar lielām terasēm, taču bez galīgās apdares. Tas nozīmē — izlīdzinātas betona grīdas, starpsienas, ievilktas komunikācijas, radiatori un siltuma un ūdens skaitītāji. Var vienoties arī par mājokļa pilnīgu pabeigšanu. Projekta attīstītāji arī ēkas apsaimniekos, bet dzīvokļu īpašnieki vēlāk varēs izvēlēties arī citu pārvaldītāju. Apsaimniekošanas maksa paliela, bet tajā iekļauti apzaļumojamās apkaimes dārznieka, sardzes pakalpojumi, koplietošanas telpu uzkopšanas izmaksas. Šeit bankas sola kredītu līdz 100% no cenas.

«Zolitūdes vārti» ir 4-6 stāvu ēka diezgan klusā vietā Anniņmuižas ielā. Te būs vairāk nelielu dzīvoklīšu, bet daļa īpaši plaši. To plānojums ir dažāds, daļai būs logi ar skatu uz divām debespusēm. Izolētas istabas, bet virtuves zona var būt savienota ar dzīvojamo telpu. Apdare būs jau pabeigta, bet var izvēlēties dažādus tās variantus. Būs krāsotas sienas, lamināta grīdas, «Gustavsberg» santehnika. Autostāvvietas gan pagrabstāvā (66), gan pie ēkas. Virs sestā stāva būs telpa, kuru var izmantot kā veļas žāvētavu.

Pēc gada plānots pabeigt četrstāvu namu — «Zolitūdes vārtus II» — ar terasi Plūmju un Priedaines ielas rajonā netālu no Anniņmuižas ielā topošās mājas. Pie ēkām plānota liela terase, kas veidos daļu iekšpagalma. Te būs atpūtas zona, spēļu laukumi, celiņi. Teritoriju sola iežogot. Tajā būs videonovērošanas sistēma, kameras arī pie ieejas mājā, visu diennakti namā uzturēsies pārvaldnieka pārstāvis. Arī te dzīvokļi būs ar pabeigtu apdari. Tas nozīmē lamināta grīdas, flīzes vannasistabā (tajās apsildāmas grīdas). Pagrabstāvā iemītniekiem būs saimniecības telpas, kā arī autostāvvietas. Tās pavisam būs 74.

Augstākajam lētāka apsaimniekošana

Tagad sāk būvēt 2-3 stāvu māju Zolitūdes ielā netālu no pērn uzceltā «Varavīksnes nama». Te būs nedaudz dzīvokļu, bet tie būs plaši. Dzīvokļus varēs saņemt ar daļēju apdari — būs starpsienas, radiatori ar siltumregulatoru un skaitītāju.

Anniņmuižas ielā 7 atrodams Zolitūdes lielākais jaunceltais nams — tam ir 13 stāvu. Tas būvēts no ķieģeļiem. Ēkai ir sava gāzes apkures sistēma (katls pagrabā), dzīvokļos radiatori ar regulatoriem un siltumuzskaites iekārtu. Tie ir diezgan plaši, vairums ar divām vannasistabām un tiek pārdoti bez galīgās apdares. Salīdzinot ar citiem Pārdaugavas jaunajiem namiem, te plānota neliela apsaimniekošanas maksa. Ar nama apkalpošanu nodarbosies projekta attīstītāji, un tas vedina domāt, ka viņi ir pārliecināti par mājas celtniecības kvalitāti — no apsaimniekošanas naudas kļūmju labošanai nebūs daudz jātērē.