Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laksa vaino NRA rakstu safabricēšanā

Arnolds Laksa ceturtdien izplatījis oficiālu paziņojumu, kurā noraidījis «Neatkarīgās Rīta Avīzes» (NRA) publicētajos rakstos minētos faktus. Piedāvājam iepazīties ar visu paziņojuma tekstu:

«Diemžēl nevaru «stāvēt pāri» kārtējai apmelošanas kampaņai (kā to sev biju apsolījis iepriekš) un vienkārši neielaisties publiskās diskusijās ar NRA «žurnālistiem». Saprotu, ka klusējot es palīdzētu sasniegt šī safabricētā skandāla rīkotāju galveno mērķi — par katru cenu un ar jebkādām metodēm turpināt diskreditēt partiju «Jaunais laiks». Lai šis izskaidrošanas raksts būtu pēc iespējas vieglāk saprotams un vienlaicīgi lakonisks, es sniegšu atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

1. Kādos «noziegumos» mani vaino skandāla organizētāji? 2. Kampaņā izteikto apvainojumu faktoloģisks atspēkojums. 3. Kas varētu būt šīs apmelojošās kampaņas organizētāji?

1. Kampaņas organizētāji uzskata, ka es, Arnolds Laksa, ieņemdams Saeimas Aizsardzības un Iekšlietu komisijas vadītāja amatu laika posmā no 2002. gada novembra līdz 2003. gada decembrim, esmu izmantojis dienesta informāciju par Iekšlietu ministrijas plāniem būvēt ceļus pierobežas teritorijā Skrudalienas, Salienas un Vecsalienas pagastā un tādēļ es pierunāju E. Repšes vadītā Ministru kabineta locekļus uz laiku apturēt visu pierobežas būvju celtniecību, lai varētu realizēt mērķtiecīgu un vērienīgu zemju uzpirkšanu (t. sk. no valsts un pašvaldībām) ar mērķi tās vēlāk ar milzīgu peļņu atpārdot valstij. Tātad, pēc kampaņas autoru aprēķiniem, valsts zaudējumi varētu sasniegt 30 000 latu (valstij nāktos samaksāt man 0,75 latus kvadrātmetrā par tai it kā nepieciešamajiem 3 ha zemes).

2. Faktaloģiska informācija:

-2002. gadā sāku (un turpinu to arī pašlaik) mērķtiecīgu lielāku zemes gabalu iepirkšanu un iznomāšanu plānotās zemnieku saimniecības izveidei (graudaugu audzēšana, mežu stādīšana, zivju dīķu izveide, lauku tūrisms, medību teritorijas izveide) Latvijas–Baltkrievijas pierobežā: Salienas, Vecsalienas un Skrudalienas pagastā. Iemesls manai pārliecībai par plānotā biznesa veiksmi — tolaik vēl tikai gaidāmā Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un tam, visticamāk, sekojošais finansiālais atbalsts vietējiem lauksaimniekiem (īpaši nozīmīgs tika prognozēts atbalsts mazāk labvēlīgo zemju īpašniekiem), kā arī mana vecākā dēla Renāra vēlme saistīt savu nākotni ar lauksaimniecību.

-2004. gada aprīlī tika sākta šo zemju lauksaimnieciska izmantošana. Tika dibināta SIA «Augstkalnu druvas», kuras līdzīpašnieki ir abi mani dēli. Pagājušajā gadā tika novākta pirmā rapša raža no 160 ha sējumiem. Šogad ir iesēti aptuveni 400 ha graudaugu (rapsis un ziemas kvieši). Pateicoties tiešajiem maksājumiem (ES subsīdijām) par lauksaimniecības zemju izmantošanu, jau pirmais darbības gads tika noslēgts ar peļņu.

-Līdz šodienai apsaimniekošanā ir iegūti aptuveni 900 ha zemes (t. sk. purvi, meži, kalni un pakalni), no kuriem apmēram 300 ha tika nopirkti no fiziskām personām, 400 ha iznomāti un 220 ha izpirkti no pašvaldības par sertifikātiem. Visu šo zemju īpašnieki vai pārvaldītāji ir manas ģimenes locekļi (es, mana sieva un dēli).

-2005. gada janvārī apsekojot vētras nodarītos zaudējumus manai ģimenei piederošajos mežos iepriekš minētajos pagastos, konstatēju, ka uz manai ģimenei (sievai Ingai) piederoša zemes gabala ar kopējo platību 142 ha Skrudalienas pagastā Ilgas dabas parkā nelikumīgi (nesaskaņojot ar mums un vides reģionālo pārvaldi) tiek izbūvēts grants ceļš apmēram 80 m garumā un 5 m platumā, ir norakta smilšu kāpa (apmēram 30 000 kubikmetru) un izcirsti daži koki. Jau tajā pašā dienā noskaidroju, ka vainīgs nav kaimiņš, bet LR Iekšlietu ministrija.

-2005. gada februārī tika panākta mutiska vienošanās ar Iekšlietu ministrijas atbildīgo darbinieku J. Simsonu par to, ka es nevērsīšos tiesībsargājošās instancēs, savukārt Iekšlietu ministrija uzņemas pēc iespējas ātrāk pārformēt aptuveni 400 kvadrātmetrus zemes uz valsts vārda (solot mums «sāpju» naudu 350 latu apmērā) un tādējādi uzņemas atbildību par dabas parkā veiktajām nelikumīgajām darbībām.

-2005. gada februārī J. Simsona k-gs mani informēja par iespējamu ceļu izbūvi uz citiem mūsu ģimenei piederošiem zemes gabaliem. Līdz šim viņa atsūtīto zemju kadastra numuri (uz kuriem tiek plānota ceļu izbūve) neatbilst mums piederošo zemju kadastra numuriem. Tātad plānotā ceļu izbūve, iespējams, neskars citus mums piederošos zemes gabalus.

-Protams, ka NRA žurnālisti, gatavojot 2005. gada 10. maija publikāciju, nemēģināja uzzināt manu viedokli.

Vai ieguldīt darbu, līdzekļus un savu dēlu nākotni šajā projektā manā dzimtajā Latgalē ir tā likme, kuras dēļ es neētiskā veidā mēģināju palielināt savu turību par 350 latiem??

3. Man ir pamats domāt, ka atbildību par šīs kārtējās zemiskās apmelošanas kampaņas organizēšanu vajadzētu uzņemties Tautas partijas saimniekiem un politiskajiem līderiem, kā arī Aivaram Lembergam un viņam piederošās (pastarpināti) avīzes NRA vadītājiem, jo:

-Pēc sava satura, formas, intensitātes un publiski minētajiem autoriem (avīzes NRA ārštata žurnālisti U. Dreiblats un J. Rozenbergs) šī kampaņa atgādina visas iepriekšējās pret mani vērstās kampaņas laika posmā no 2000. līdz 2003. gadam. Šajās kampaņās (ar vidēju intensitāti 50 nomelnojoši raksti mēnesī) es tiku apvainots Krājbankas izlaupīšanā, sakaros ar Krievijas mafiju, sadarbībā ar Krievijas specdienestiem, narkotiku un ieroču tirdzniecībā, naudas atmazgāšanā un vēl dažos mazāk nozīmīgos noziegumos.

-Toreiz, pamatojoties uz šiem publiskajiem apvainojumiem, manus «noziegumus» desmitiem reižu pārbaudīja prokuratūra, Drošības policija, vietējās un ārvalstu auditorkompānijas un juridiskie biroji. Neesmu saņēmis ne mazākos aizrādījumus par savas darbības likumību.

-Šā gada 20. maijā notiks kārtējā tiesas sēde, kurā tiks izskatīta mana prasība pret NRA par mana goda un cieņas apzinātu aizskaršanu.

-Uz mana iesnieguma pamata prokuratūrā (2003. gada maijā) tika sākta nopietna un vērienīga Aivara Lemberga iespējamās noziedzīgās darbības pārbaude Latvijā, Šveicē, Maltā un ASV.

-Kopš 2005. gada novembra esmu partijas «Jaunais laiks» Atbalsta padomes vadītājs. «Jaunais laiks» ir apturējis tādus vērienīgus un Latvijas valstij «izdevīgus» projektus kā J. Liepnieka konsultēto digitālās TV ieviešanu Latvijā, trešā mobilo telefonu operatora licences pārdošanas mēģinājumu A. Šlesera izstrādātajā konkursā, ģenerālprokurora J. Maizīša diskreditācijas kampaņu, koncepcijas virzīšanu par sertifikātu apmaiņu pret valsts vērtspapīriem, Lucavsalas uzdāvināšanas mēģinājumu utt.

-Augstākās valsts amatpersonas, kuras man kā bijušajam Saeimas deputātam ir personīgi pazīstamas, jau vairākas dienas komentē manus «nodarījumus», bet neatrod laiku, lai tieši vai caur kādu pastarpināti noskaidrotu manu viedokli.

Nobeigumā es gribētu aicināt A. Kalvīti un Ē. Jēkabsonu publiski man atvainoties par pārsteidzīgajiem izteikumiem medijos, pretī saņemot manu apņemšanos uzdāvināt Latvijas valstij zemes platības, kuras varbūt tai nākotnē būs nepieciešamas ceļu izbūvei pierobežā, protams, pie nosacījuma, ka izbūves darbu apjoms un kvalitāte tiks iepriekš ar mums saskaņota.

Arnolds Laksa.»