Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Venta» šovakar spēlēs. Kā būs turpmāk?

Ceturtdien sākas Latvijas futbola čempionāta virslīgas otrais riņķis. Paredzams, ka notiks visas četras plānotās spēles, lai gan «Ventas» komandu pārņēmušas grūti risināmas problēmas.

Periodiskais virslīgas spēļu kalendārs paredz, ka otrā riņķa pirmajā kārtā, tāpat kā turnīra atklāšanas spēlē, tiksies «Skonto» un «Ventas» komandas. Šoreiz čempionvienības uzvara izskatās neapšaubāma, jo kopš abu komandu iepriekšējā mača mēneša laikā «Ventā» daudz ūdens aiztecējis. Gandrīz divas nedēļas abi «Ventas» vadošie amatvīri — prezidents Jānis Fridrihsbergs un ģenerālmenedžeris Ross Štins — nav devuši nekādu ziņu, nesniedzot atbildes uz daudziem jautājumiem kluba finansiālajā krīzē, lai gan agrāk viņi bija ļoti runīgi, ceļot Latvijas futbolā neredzētas sapņu pilis.

«Ventas» komandā daži vēl nezaudē cerību, ka abi darboņi jau drīzumā varētu uzrasties Latvijā ar kluba glābšanas riņķiem (lasi: ar apsolītajām iespaidīgajām naudas summām). Tomēr pagaidām tā turas vienīgi uz trenera Viktora Ņesterenko entuziasma pleciem. Pēc viņa iniciatīvas spēlētāji sapulcējas uz treniņiem, kurus gan nevar nosaukt par pilnvērtīgiem. Piemēram, vakar deviņi futbolisti Ņesterenko vadībā trenējās LU stadionā uz smilšu laukuma, bet vēl astoņi deviņi spēlētāji gatavojās kopā ar Vadimu Noviku Ventspilī.

Skaidrs, ka arī Ņesterenko nespēs pierunāt profesionālos futbolistus, lai viņi turpina ilgstoši spēlēt par velti un bez cerībām uz situācijas uzlabošanos. Trešdien pieredzējušais futbola speciālists sarunā ar «Neatkarīgo» pat īsti nevarēja pateikt, kādi spēlētāji mačā pret «Skonto» būs viņa rīcībā: «Piemēram, neko nezinu par Sļesarčuku. Ja viņš atnāks uz spēli, tad sūtīšu viņu laukumā. Ja ne, tad spēlēsim bez viņa. Gaidu, ka no Liepājas atbrauks Karlsons. Bet arī viņam vismaz jāsamaksā par izlietoto benzīnu!»

Tieši uzbrucējs Igors Sļesarčuks kļuvis par pirmo «Ventas» futbolistu, kas uzrakstījis iesniegumu Latvijas Futbola federācijai (LFF), pieprasot pārtraukt viņa līgumu ar «Ventu» un piešķirt viņam brīvā aģenta statusu, jo divus mēnešus nav saņēmis algu. LFF pārsūtījusi šo iesniegumu «Ventai» un pieprasījusi līdz 16. maijam izmaksāt futbolistam atalgojumu. Ja tas netiks izdarīts, Sļesarčuks varēs bez transfēra maksas pāriet uz jebkuru citu komandu. Runā, ka vienu no šīs sezonas rezultatīvākajiem spēlētājiem, kas atgriezās Latvijā pēc vairākiem Baltkrievijā pavadītiem gadiem, tagad savā īpašumā vēlas iegūt «Ventspils».

Brīvā aģenta statusu vēlas iegūt arī citi «Ventas» futbolisti, taču pagaidām tas ir grūti izdarāms, jo nav iespējams sazināties ar kluba vadību. Uz Ukrainu aizbraukušie spēlētāji pat negrasās pagarināt savu vīzu termiņu, lai gan «Ventas» vadītāji centās iestāstīt, ka tas tiks izdarīts. Tieši otrādi — baltkrievu pussargs Aleksandrs Hackevičs, kas atgriezās Kijevā, zvanījis uz Latviju, vēlēdamies saņemt savu transfērkarti, lai varētu iekārtoties kādā citā komandā.

Iespēja uzspēlēt «Ventas» sastāvā par velti pašlaik tiek dota gandrīz visiem šīs komandas futbolistiem, izņemot pussargu Rolandu Krjaukli. Viņš vairs nedrīkst spēlēt «Ventā», jo Kuldīgu pārstāvošais klubs noteiktajā termiņā nav norēķinājies ar «Rīgu» par viņa iegādi. Jau drīzumā līdzīgs liktenis var piemeklēt vēl dažus Latvijas futbolistus, par kuriem klubi sāks pieprasīt solīto samaksu. Tiesa, Ņesterenko nule pavēstījis federācijai, ka «Ventas» dublieri tagad turpinās spēlēt arī pirmās līgas turnīrā, kur futbolistu trūkuma dēļ tika pārcelts 7. maijā paredzētais mačs pret «Albertu». Varbūt tā tiek bruģēts atkāpšanās ceļš no virslīgas?!