Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija gaida Briseles reakciju uz Latvijas teritoriālajām prasībām

Maskava no Briseles gaida skaidru reakciju uz Latvijas «prasību» pievienot robežlīgumam ar Krieviju vienpusējo skaidrojošo deklarāciju, ceturtdien preses konferencē paziņoja Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačovs.

«Krievijai adresētās Latvijas teritoriālās pretenzijas Eiropas Savienībai ir tikpat nepieņemamas kā mums. Mēs no Briseles gaidām attiecīgas skaidras darbības, pieprasot noņemt šo deklarāciju,» sacīja Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāts.

Viņš uzsvēra, ka Krievijas lēmums neparakstīt robežlīgumu ar Latviju šajā gadījumā esot «vienīgā iespējamā adekvātā reakcija uz Latvijas rīcību, tai uzstājot, lai vienlaikus tiktu parakstīta vienpusējā deklarācija par Latvijas teritoriālajām pretenzijām pret Krieviju».

Vienlaikus Kosačovs piebilda, ka Krievija ir gatava parakstīt robežlīgumu ar Igauniju 18. maijā Maskavā.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barozu ir gatavs iejaukties diplomātiskajā strīdā starp Krieviju un Baltijas valstīm, trešdien paziņoja EK preses pārstāve.

Barozu saspīlējumu starp Krieviju un Baltijas valstīm uztver ļoti nopietni, žurnālistiem pavēstīja EK preses pārstāve Fransuāza le Bēla, «tā ir problēma, kas ir jārisina rūpīgi un ar pacietību».

EK paziņojums seko, reaģējot uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu, ka «mēs esam gatavi parakstīt robežlīgumu ar Igauniju un Latviju, bet ceram, ka tos nepavadīs pēc satura muļķīgas teritoriālas prasības». Le Bēla sacīja, ka Krievijas prezidenta izteicieni ir balstīti uz Baltijas valstu prasību «pārprašanu».

Robežlīgumu ar Latviju Krievija atsakās parakstīt, kamēr tai ir pievienota Ministru kabina pieņemtā paskaidrojošā deklarācija, kurā, pēc Krievijas domām, izvirzītas teritoriālas prasības.