Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēji sašutuši par pieņemtajiem grozījumiem Elektronisko sakaru likumā

Uzņēmēji ir ļoti neapmierināti ar šodien steidzamības kārtā galīgajā lasījumā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Elektronisko sakaru likumā.

Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) izpilddirektors Jānis Lelis aģentūrai LETA sacīja, ka nav pieņemama grozījumu pieņemšanas procedūra, jo likuma grozījumi nav apspriesti ar nozares uzņēmumiem.

Galvenos asociācijas iebildumus izraisījusi likuma prasība operatoriem par saviem līdzekļiem drošības dienestu vajadzībām nodrošināt sarunu noklausīšanās iekārtas.

Grozījumus sākotnēji ierosināja Nacionālās drošības komisija, kuras priekšsēdētājs Indulis Emsis (ZZS) tos pamatoja ar trešā operatora «Bite GSM» ienākšanu Latvijas tirgū, proti, «Tele2» un «Latvijas mobilais telefons» noklausīšanās iekārtas uzstādīja par saviem līdzekļiem, tomēr vēlāk likums tika grozīts un šis pienākums vairs netika strikti regulēts.

Lelis izteica šaubas arī par lēmumu uzticēt numuru saglabāšanas pakalpojuma koordinēšanu «Elektronisko sakaru direkcijai» (ESD), norādot, ka pasaulē parasti šādu uzdevumu veikšanai tiek rīkoti konkursi.

Par tālāko rīcību paredzēts lemt LTA valdes sēdē, kas notiks otrdien, 17. maijā. Lelis pieļauj, ka asociācija pieņemtos grozījumus varētu apstrīdēt Satversmes tiesā.

Arī Latvijas Interneta asociācija (LIA) iebilst pret grozījumu pieņemšanu «bez jebkādas saskaņošanas», informēja LIA izpilddirektors Viesturs Plešs.

«Mēs esam šokā», atzina LIA pārstāvis. Viņš uzsvēra, ka vairāki grozījumi ierobežo nozares konkurenci. Asociācija šodien nāks klajā ar sīkāku informāciju par savu tālāko rīcību.

LETA jau ziņoja, ka šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektronisko sakaru likumā, paredzot, ka ESD nodrošinās sakaru operatoru piekļuvi numura saglabāšanas pakalpojuma datu bāzei, kā arī veidos un uzturēs atrašanās vietas informācijas datu bāzi.

Likuma grozījumi paredz, ka saskaņā ar Satversmes aizsardzības biroja direktora rakstveida pieprasījumu mobilo sakaru un interneta operatoriem par saviem līdzekļiem būs jāierīko sarunu un datu pārraides pārtveršanas punkti, kas pēc operatīvo darbību veicēja rakstveida pieprasījuma bez atlīdzības būs jānodod tā lietošanā operatīvās darbības pasākumu un kriminālprocesuālo darbību veikšanai.

LIA un LTA atklātā vēstulē Emsim, Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājam Dzintaram Jaundžeikeram (LPP) un Saeimas priekšsēdētājai Ingrīdai Ūdrei (ZZS) aicināja neatbalstīt ierosinātos grozījumus likumā un apturēt to tālāku virzību.

Kā ziņots, 2004. gada 1. decembrī stājās spēkā Elektronisko sakaru likums, kas aizstāja likumu «Par telekomunikācijām». Likumu valdība lielā steigā un Satversmes 81. panta kārtībā pieņēma pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Ar jauno likumu tika noteikta elektronisko sakaru tirgus uzraudzības funkciju sadale.