Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas FDD direktors: Rietumi gatavojas sarīkot jaunas «samta revolūcijas»

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vadītājs Nikolajs Patruševs ceturtdien paziņoja, ka FDD rīcībā ir informācija par vairāku ārvalstu nevalstisko organizāciju gatavošanos sarīkot jaunas «samta revolūcijas» postpadomju telpā.

«Ārvalstu specdienesti arvien aktīvāk savā darbā lieto netradicionālas metodes un ar dažādu nevalstisko organizāciju izglītības programmu palīdzību propagandē savas intereses, veic darbu un vāc informāciju NVS telpā,» Valsts domē pavēstīja Patruševs.

Kā piebilda Patruševs, Krievijas specdienestiem ir informācija, ka kāda Rietumu nevalstiskā organizācija nosūtījusi «samta revolūcijas» rīkošanai Baltkrievijā piecus miljonus dolāru (2,73 miljoni latu).

«Tāpat ir informācija par iespējamu Ukrainā revolūciju sarīkojušo «oranžo» opozicionāru iesaistīšanu Baltkrievijas opozicionāru apmācīšanā,» sacīja Patruševs.

Nevalstisko organizāciju skaitā, kuras, iespējams, izmanto ārvalstu specdienesti, Patruševs nosauca ASV Miera korpusu, Saūda Arābijas Sarkano pusmēnesi, dažas Kuveitas organizācijas un vēl virkni citu organizāciju.

Viņš piebilda, ka NVS valstu specdienesti apzinās visu situācijas bīstamību. Pēc viņa teiktā, tādēļ aprīlī notikusi NVS valstu specdienestu direktoru apspriede, kur tika runāts par revolūcijas viļņa turpināšanās briesmām postpadomju telpas valstīs.