Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiro kurss pret dolāru turpina krist

Pēc ASV aprīļa mazumtirdzniecības datu publicēšanas eiro kurss pasaulē šodien nokritis līdz 1,272 ASV dolāru līmenim, aģentūru LETA informēja «Nordea bankas» finanšu produktu eksperts Andris Lāriņš.

Augstākā dolāra kursa atzīme visa 2005. gada laikā līdz šim bija 1,273 dolāri par eiro.

Kā norāda eksperti, dolārs vēl joprojām strauji kāpj un tā vērtība sasniegusi šā gada augstāko līmeni. Pēcpusdienā dolāra cena bija 54,7 santīmi.

Eksperti prognozē, ka ASV ekonomikas dati, visticamāk, liks eiro cenai vēl kristies, tuvojoties 1,25 dolāru atzīmei.

Kā ziņots, dolāra vērtības palielināšanos izraisīja trešdien paziņotie ASV ārējās tirdzniecības dati, kas parādīja, ka Savienoto Valstu ārējās tirdzniecības deficīts martā ir samazinājies līdz 54,99 miljardiem dolāru (30 miljardiem latu), salīdzinot ar prognozēto 61 miljardu dolāru.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ASV tirdzniecības deficīts martā bija samazinājies par 9,2%, kas bija straujākais kritums pēdējos trīs gados. Tirdzniecības deficīta samazināšanos ietekmēja gan rekordlielais ASV eksports, gan importa no Ķīnas samazināšanās.

Dolāra kursa pieaugums bija saistīts arī ar atsevišķu tirgus dalībnieku prognozēm, ka publiskojamie dati par ASV mazumtirdzniecības apgrozījumu uzrādīs spēcīgu pieaugumu.