Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvā tribīne. Vai džentlmeņi izmirst?

Ir kārtējais darba dienas vakars, un, kā parasti, apkrāvusies ar neskaitāmiem iepirkumu maisiem, dodos ārā pa durvīm, cerēdama, ka varbūt man palaimēsies un tas vīrietis man tieši priekšā atvērs un pieturēs durvis vai vismaz neaizcirtīs tās deguna priekšā.

Bet diemžēl — viss velti, ar troksni durvis aizcērtas man tieši priekšā, un es palieku pie durvīm, cenzdamās ar smagajiem iepirkumu maisiem tās atgrūst…

Līdzīga situācija mani piemeklē kārtējā pasākumā, kur vairākums vīriešu ir sasēdušies visās brīvajās vietās (jāpiemin, ka vietu nav daudz) un nemaz necenšas piedāvāt vai vismaz pajautāt, vai sieviete nevēlas piesēsties uz ceļgala, redzēdami, ka viņas klīst apkārt, nerazdamas sev vietu.

Tā, lūk, manī nerod vietu arī jautājums: «Kur pazūd visi džentlmeņi?»

Jau sen pagājuši laiki, kad džentlmeņus uzskatīja par tipiskiem vecpuišiem. Mūsdienās katra sieviete bieži vien vēlas būt aplaimota ar kādu komplimentu un visādi citādi aprūpēta.

Arvien biežāk, runājot ar savu puisi, es sadzirdu lamuvārdus un visādus citādus pretīgus žargonus. Nevēlos teikt, ka pati esmu «svētā», taču arī tas man nav pa prātam. Vīrieši reizēm, man šķiet, neiedomājas, ka tādējādi viņi aizvaino sievieti, jo, protams, savu draugu lokā viņi runā visādas jēlības un lamājas, taču viņiem tas šķiet pieņemami.

Sievietes savukārt, kaut ko tādu dzirdot (turklāt, ja tas vēl vērsts pret viņu), apvainojas, jo mēs esam pieradušas visu vairāk analizēt un izprast. Piemēram, kaut ko jēlu dzirdot, kļūst nepatīkami, kaut nereti vīrieši to domājuši kā joku… Ļoti smieklīgi, vai ne?!

Tādēļ, vīrieši, lūdzu, padomājiet, pirms ko sakāt, jo mēs neesam jūsu čomi, kas neņem jūs galvā. Mēs tomēr vēlamies justies pasargātas, aprūpētas vai vienkārši cienītas, un tas attiecas gan uz durvju atvēršanu, gan sēdvietu piedāvāšanu vai gluži vienkārši — arī uz elementāru pieklājību.

* Raksts tapis, atsaucoties uz Dmitrija Ličkovska («Patron») ironisko rakstu sēriju «Fallokrāta piezīmes», ko publicējām no 11. līdz 22. aprīlim.