Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārvalstu finanšu eksperts: Latvijai ir daudz iespēju attīstīt ražošanu

Latvijai ir daudz iespēju attīstīt ražošanu vairākās nozarēs, uzskata finanšu ekonomists un vēsturnieks Maikls Hadsons.

Hadsons šodien lasīja lekciju Ekonomikas augstskolas 10 gadu jubilejā. Tās nosaukums bija «Eiro — dolāra konkurence: Eiropa un pasaules perspektīvas», un tajā tika apskatīti visi aktuālākie jautājumi, kas saistīti ar ekonomisko situāciju gan Latvijā, gan pasaulē.

Hadsons norādīja, ka Latvijai ir liels potenciāls, tāpēc jāapsver, kādu pozīciju Latvija vēlas iegūt Eiropas Savienībā. Latvijā jebkura nozare ir perspektīva, izņemot dabas resursu ieguvi, jo to Latvijā nav. Tāpēc Latvijas valdībai vajadzētu piešķirt subsīdijas jebkurai nozarei. Daudz iespēju ir attīstīt arī nekustamā īpašuma tirgu.

Runājot par inflāciju, Hadsons norādīja, ka daudzu preču cenas ir vienādas visā pasaulē, līdz ar to valdība nevar iejaukties to regulēšanā, piemēram, naftas cenas nosaka pēc pasaules cenām. Vienīgais, ko Latvijas valdība varētu regulēt, ir darba samaksa.

Lekcijā Hadsons apsprieda eiro un dolāra attiecības, kas ir mainījušās, un uzsvēra, ka prognozēt būtībā nevar neko.

Hadsons konferencē ieteica valstīm finanšu sektora uzlabošanai un regulēšanai labāk izmantot Valsts kasi, nevis centrālās bankas, jo tās ir kā starpnieks starp valsti un privāto finanšu sektoru.

Maikls Hadsons ir sarakstījis vairākas grāmatas, strādājis dažādās bankās un kompānijās par finanšu ekspertu. Kopš 1996. gada viņš ir Ilgtermiņa ekonomisko tendenču institūta prezidents.