Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV ieslodzītajam piespriests 30 gadu cietumsods par nekaitīga pulvera nosūtīšanu prokuroram

ASV ieslodzītajam ir piespriesti vēl 30 gadi cietumsoda par nekaitīga balta pulvera nosūtīšanu prokuroram, kurš bija iesaistīts viņa iepriekšējās lietas izmeklēšanā, ceturtdien informēja tiesas pārstāvji.

Federālās tiesas tiesnese Elena Bērnsa nolēma, ka 30 gadus ilgais cietumsods Noelam Deivilam būs jāizcieš vienlaikus ar jau agrāk piespriesto sodu par smagu seksuālu vardarbību un nepilngadīgu personu pakļaušanu dzīvības briesmām.

34 gadus vecais Deivila būtu varējis pretendēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu 2022. gadā, bet tagad viņam būs jāatrodas cietumā līdz 2039. gadam.

2002. gada 18. augustā Deivila nosūtīja draudu vēstuli Konektikutas štata prokuratūrai Bridžportā ar paziņojumiem dažādās valodās, atsaucēm uz teroristu tīkla «Al Qaeda» līdera Osamas bin Ladena teikto un baltu pulverveida vielu, par kuru vēstulē bija apgalvots, ka tā satur Sibīrijas mēra baciļus.

2004. gada jūnijā ASV federālā tiesa notiesāja Deivilu par vēstuļu formā izplatītiem draudiem izmantot masu iznīcināšanas ieročus.

Pēc 2001. gada 11. septembra teroraktiem ASV tika nosūtītas vairākas vēstules ar Sibīrijas mēra baktērijām, izraisot piecu cilvēku nāvi un vēl 17 cilvēku inficēšanos. Pēc tam arī citās valstīs dažādiem adresātiem tika nosūtītas vēstules ar aizdomīgu baltu pulveri, izraisot evakuāciju iespējama Sibīrijas mēra dēļ, bet lielākoties tā izrādījās viltus trauksme.